Крайній

Стендап-коміки діляться на два типи. Одні помічають недоліки інших і віртуозно (хоча і не завжди) висміюють їх, а інші воліють жартувати над собою: як їх динамять дівчата, як їх надмірно опікає мама або дружина видає що-небудь, чого ніколи не було, але ось знову. Окремі екземпляри воліють через гумор випнути власні фізичні недоліки. Іноді це виходить смішно, але найчастіше за таких хлопців просто ніяково. І якщо б Mitsubishi Motors була стендап-коміком, то з останньої категорії.

Тому що ці японці люблять – навіть надмірно – іронізувати над собою. Наприклад, над далекими від ідеалу матеріалами обробки або убогою модельною гамою. Але якщо подивитися на ситуацію, до якої Mitsubishi Motors довела себе за кілька останніх років, причин для сміху набереться замало.

Компанія відмовилася від дуже багатьох моделей (наприклад, «Галанта») нарвалася на проблеми з японською владою, а замість справді нових автомобілів вона намагається видавити залишки маржинальності з того, що вже є. Приклад? Lancer поточного покоління, якого давно немає в Росії, не бачив серйозних технічних змін ось уже десять років, але все ще продається в деяких країнах, намагаючись виїхати на регулярних рестайлингах!

Крайний

Крайний

Ось і Eclipse Cross – продукт переробки макухи. Грубувато, але – на жаль – так і є.

Це остання модель, яку Mitsubishi Motors розробила самостійно і без втручання нових господарів з Renault-Nissan. Концерну, в якому Карлос Гон і його команда вміють робити так, щоб будь-яка марка ставала прибутковою – нехай і ціною втрати самобутності та історичної ідентичності.

От тільки дійсно нового в Mitsubishi Eclipse Cross – кіт наплакав. Навіть назва на 50 відсотків запозичили у купе, про передчасну кончину якого зараз прийнято затягувати плач Ярославни – хоча машина була, прямо скажемо, досить нудна. А по техніці новий «Екліпс» – це і зовсім добре знайомі нам ASX і Outlander. У всіх моделей навіть ідентична колісна база – 2670 міліметрів! У підвісці теж без одкровень – МакФерсон спереду, незалежна багатоважільна підвіска ззаду. Добре хоч, пружини і амортизатори тут свої.

Крайний

Дорожній просвіт Mitsubishi Eclipse Cross становить 183 міліметра. Кут в’їзду дорівнює невыдающимся 18,8 градуси, зате з’їзду — 29,6 градуси!

Разом з назвою самої машини від пішли в нескінченність легенд взято і назву повного приводу. Іменується ця штука S-AWC. Так-так, так само, як і найсучасніша система із змінним вектором тяги у «Эвиков». Але з Evo її ріднить тільки абревіатура і виробник.

Тому що у випадку з Eclipse Cross повний привід реалізований так само, як на інших моделях Mitsubishi – через електромагнітну муфту в приводі задніх коліс. А за розподіл тяги між колесами відповідають гальма, а не активний диференціал, який є, наприклад, Outlander у версії GT.

Крайний

Їздить Eclipse Cross за допомогою нової алюмінієвої «турбочетверки» на півтора літра, яка на європейському ринку видає 163 кінські сили і непогані 250 Нм крутного моменту. Є ще і 2,2-літровий дизель з 150 сил і 400 Нм моменту, але можливість його появи в Росії зникаюче мала.

А ось дизайн Mitsubishi Eclipse Cross не здається спробою переосмислити те, що краще забути. Під керівництвом Тсунехиро Канімото, який двадцять з гаком років малював «Нісани», а в 2014-му очолив дизайн-відділ Mitsubishi Motors, вийшла машина, що зберегла всі фамільні риси, але виглядає свіжо і навіть цікаво.

Будьте люб’язні, залиште порівняння з «Ладами» за X-особи (і Pontiac Aztec з-за двухсоставного заднього скла) при собі. Або припиняйте гундеть про те, що всі машини схожі один на одного. Eclipse Cross ні на кого не схожий ні на соплатформенников, ні на однокласників.

Але опинившись всередині, ще раз згадуєш, що розкидатися грошима в Mitsubishi не люблять. А радше – не можуть. Блок управління кліматом, приладова панель, екран бортового комп’ютера, кермо, 99,9 відсотка кнопок і клавіш – з ASX, Outlander і Pajero Sport, а значить вони старі, як пісня How Much is the Fish. З одного боку, це зручно, тому що звично. З іншого – все це дуже контрастує з новими для машин Mitsubishi елементами інтер’єру.

Крайний

Наприклад, з стікляшкою проекційного дисплея, екраном мультимедійної системи і тачпадом, який відповідає за управління розважальним комплексом. І ні до одного з цих елементів претензій я не маю. Проекционник – це завжди зручно. Графіка і швидкодію мультимедийки неідеальні, але терпимі, а організацію нутрощів комплексу можна тільки похвалити. Тачпад ж виявився настільки зручним і правильно розташованим щодо водійського місця, що доцільність нібито ергономічних шайб і джойстиків в машинах подорожче викликає великі сумніви

Простіше кажучи, інтер’єр хоч і був народжений старим, але виявився дуже добрим і придатним для життя. Як і вся організація простору в салоні.

Велика колісна база (вона як Outlander, який великий, пам’ятаєте?) залишає пристойний запас ззаду. Крісла другого ряду стоять на полозках, і в разі чого їх можна посунути вперед, щоб звільнити місце для багажника. Обсяг при піднятих спинках стандартний для класу – 341 літр, але якщо другий ряд зблизити з першим, то додадуться ще 100 із зайвим літрів. Тобто вийде майже стільки ж, скільки у хлопців класом вище.

Крайний

Стандартний об’єм багажника Eclipse Cross становить 341 літр.

Крайний

У льоху на європейських машинах розташовується органайзер, а панель підлоги можна закріпити гачком, щоб вона не падала на голову, поки ви туди щось укладаєте.

Крайний

Якщо обидві секції дивана зрушити максимально вперед, то обсяг збільшиться до 448 літрів. Правда, тоді між підлогою багажника і спинками сидінь утвориться яма.

Крайний

Спинки можна скласти, але дані щодо максимального об’єму багажного відсіку у Mitsubishi Motors поки не привели.

В багажниках тестових машин був ще й дуже пристойний підпідлогу з органайзером, але без запаски, так як всі автомобілі були в європейській специфікації. Хоча я замість скриньок для дрібниць волів би отримати хоча б докатку.

Що на ходу? Відверто кажучи, я не очікував від Eclipse Cross їздових подвигів. Їх і не виявилося.

Їде «Екліпс» середнячок, а підвіска намагається поєднувати непоєднуване, але з негативним відтінком. Вона залишить в надрах пружних елементів ямку, яку ти тільки що бачив очима, то включить онлайн-трансляцію мікропрофілю. Крени кузова, особливо при різких маневрах, відчутні – і це кидає велику щільну тінь на загальне враження.

Крайний

При цьому повертати Eclipse Cross вміє. Реактивного зусилля на кермі саме стільки, скільки треба, а зміна траєкторії відбувається швидко, чітко і зрозуміло. В якийсь момент мені навіть здалося, що активний диференціал спереду тут все-таки є, хоча насправді проявляти активність там нічому – так що дякувати можна тільки електроніку. І якщо хоч трохи прибрати крени, було б майже добре.

Майже – тому що є ще претензії до мотору. Турбодвигуну відчутно не вистачає тяги внизу – вона приходить лише до 3000 про/хв, і після цього її у достатку. Тому за паспортом «Екліпс» набирає сотню за непогані 9,8 секунди. Є, звичайно ж, нюанс. Пам’ятаєте, я говорив, що у нас були європейські машини? Так от, для Росії півторалітровий бензиновий мотор Eclipse Cross дефорсируют зі 163 до приблизно 150 кінських сил, щоб уберегти майбутніх володарів від додаткового податкового навантаження. Що буде з динамікою в такому разі – поки загадка.

Крайний

У повного приводу Mitsubishi Eclipse Cross три режими роботи: автоматичний, для гравію і для снігу. У компанії стверджують, що в останньому випадку до 60 відсотків крутного моменту відправляються на задні колеса, а в гравійному — до 55 відсотків.

Варіатор (єдина доступна для повнопривідних бензинових «Эклипсов» трансмісія) вийшов досить кмітливим і старанним. Він навіть намагається переконати водія в тому, що вісім зашитих в його мізки ступенів – майже справжні, імітуючи їх зміну при будь-якому зручному випадку. Це навіть трохи розчулює, а тому не викликає бажання виливати на касту безступінчатих трансмісій ще один відро докорів.

В скарбничку плюсів японця можна покласти і шумоізоляцію. Серйозного гула від шин зафіксовано не було (незрозуміло, що буде на зимових покришках), вітру теж практично не чутно навіть на шосейних швидкостях, хоча бічні дзеркала тут розміром з мікрохвильовку. Найбільший подразник – мотор на високих оборотах, але і цей шум вкладається в межі розумного.

Крайний

Крайний

Крайний

Крайний

Крайний

Крайний

Крайний

Крайний

Крайний

Крайний

Крайний

Крайний

У Росії Mitsubishi Eclipse Cross повинен з’явитися в наступному році, і потенціал цієї моделі на нашому ринку оцінити складно. Частково із-за того, що виробляти його у нас не будуть: спільне підприємство японців і французької групи PSA з-за внутрішніх причин не може взяти на конвеєр ще одну модель.

Тому скільки він коштуватиме – взагалі незрозуміло. Представники російського офісу Mitsubishi Motors не готові давати навіть самі нечіткі прогнози. Адже машину ще належить адаптувати для Росії, наприклад, забезпечити її запаскою (хотілося б), і розбити – для сертифікації «ЕРА-ГЛОНАСС». Але одне очевидно – така машина японцям в Росії, так і за її межами, потрібна.

Крайний

Потрібна для того, щоб клієнти не впадали в летаргічний сон, дивлячись на стрімко старіє Outlander, зовсім незрозумілий ASX і багатоцільовий, але малопригодный для міста Pajero Sport. Тому що Eclipse Cross, незважаючи на стару агрегатну базу, машина яскрава – і, на відміну від Subaru XV, простій людині зрозуміла. Принаймні, у позиціюванні: новий кросовер розташовується рівно між ASX і Outlander.

«Екліпс» – це, звичайно, не останні гроші, поставлені на «зеро», але оглушливий успіх у Росії цю машину навряд чи чекає. Так він Mitsubishi Motors і не потрібен. Японцям потрібна машина, здатна залучати молодих покупців, відповідати їх вимогам і доповнювати образ життя. Цей крос непогано управляється, комфортний для тих, у кого ще немає абонемента до мануального терапевта, відмінно виглядає, нарешті балує хоч якимись свіжими технологіями, і здатний вмістити кілька людей з речами для поїздки на природу. Достатній для виживання грошовий обсяг поки приносить Outlander, а потім пан Гон і його хлопці напевно що-небудь вигадають. Не просто ж так альянс перейменували в Renault-Nissan-Mitsubishi. m

Mitsubishi Eclipse СгоѕѕНравитсяДизайн, нові елементи інтер’єру, можливості трансформацииНе нравитсяОтсутствие тяги «внизу», великі крени і загальне відчуття несвіжості происходящегоВердиктНе стане хітом навіть всередині лінійки Mitsubishi, але відсутніх клієнтів фірмі призвести сможет1499 см3, R4, турбо 163 л. с., 250 НмВариатор0-100 км/год – 9,8 сек., 200 км/ч1550 кг

Технічні характеристики

Mitsubishi Eclipse Cross
Тип двигуна Бензиновий, R4, турбо
Робочий об’єм 1499 см3
Макс. потужність, л. с./об/хв 163/5500
Макс. момент, Нм/об/хв 250/1800-4500
Тип приводу Повний що підключається
Трансмісія Варіатор
Передня підвіска МакФерсон
Задня підвіска Незалежна, багатоважільна
Гальма Дискові вентильовані спереду і ззаду дискові
Габарити (ДхШхВ), мм 4405х1805х1685
Колісна база, мм 2670
Макс. швидкість, км/год 200
Розгін 0-100 км/ч, з 9,8
Витрата палива (комб.), л/100 км 7,0
Об’єм багажного відділення, л 341-448
Дорожній просвіт, мм 183
Ціна, рублів н. д.