Зброя масового поваги

Купуючи великий позашляховик Toyota (навіть якщо він насправді кросовер), ви автоматично зрікаєтеся від таких автомобільних цінностей, як захоплююча динаміка, відточена керованість і вишукана зовнішність. Ці машини володіють достоїнствами зовсім іншого плану – і Highlander, з яким я провів місяць життя, винятком не став.

Оружие массового уважения

Стільки проїхав Toyota Highlander за місяць нашого тесту

Не хочу звалюватися в штампи, але сигнал повороту на будь здоровою «Тойоті» працює приблизно так само, як пара машин супроводу, заповнених чоловіками з суворими обличчями. Клацнув важелем – і в сусідньому ряду, миттєво утворилося місце, яке буде пустувати до тих пір, поки там не потраплю я на своєму «Хайлендере». Не буду кривити душею: так, це трохи соромно, але більше все-таки приємно.

Бояться чи поважають? Та яка різниця? Пропускають, не сигналять, не кидають в твою сторону укоризненных поглядів і уїдливих коментарів – от і чудово. Магія якась.

Оружие массового уважения

Але якщо природна скромність не дає вам вважати це серйозним перевагою, емоції від Highlander будуть не такими чарівними. Пройшов місяць, а він все ще здається мені занадто важким, занадто неповоротким і не дуже швидким, незважаючи на цілком пристойний і тяговітий мотор. Втім, ми вже обмовилися, що у випадку великих «Тойот» це даність. Але ж в комплекті з лінню повинна йти і м’якість, а її тут немає!

Highlander досить жорсткий, а на великих ямах або потужних стиках – навіть надмірно. І я в цій думці не самотній: наш випусковий редактор Юхим поїздив на машині кілька днів і цілком зі мною погодився.

Оружие массового уважения

Перша частина тривалого тест-драйву

Але навіть не це мене дратує найбільше. А те, що цій машині покладені тільки галогенові фари. Ага, великий і дорогий «Тойоті» немає і не може бути навіть ксенону, хоча до ресайлинга він був! У компанії для цього є начебто як логічне пояснення: мовляв, машина спочатку американська, а там всім наплювати, які джерела світла використовуються в оптиці.

Оружие массового уважения

Але, чорт забирай, ми не в Америці! Ми живемо в країні, на значній частині території якої ніч триває півроку, і де єдине джерело світла – гасниця. Та й то, якщо паливо для неї завезли на вертольоті. Що говорите, ми живемо не там? Ну, просто подивіться у вікно. Щоб пробивати не тільки темряву, але й висвітлювати предмети навколо, покриті товстим словом маскувальною бруду, потрібно щось серйозніше пари лампочок розжарювання, вірно?

Адже і у «Тойоти» навалом сучасної світлотехніки. Є і газорозрядні лампи, світлодіоди. І мені здається, що хоч щось з цього покупець машини за такі гроші вправі розраховувати.

Оружие массового уважения

До речі, про гроші. Мотор у Highlander для Росії, як я вже писав у першій частині, всього один – 3,5-літрова бензинова «шістка» на 249 сил і 356 Нм. Трансмісія теж безальтернативна – восьмиступінчастий «автомат». А ось комплектацій існує аж три, і найдешевша з них варто… 3 226 000 рублів. Ага, більше трьох мільйонів за базу. Правда, вона дуже небідна.

У неї відразу входять трьохзонний клімат, шкіряні крісла, електропривод водійського сидіння, третій ряд, датчики дощу і світла, передній і задній парктроніки, безключовий доступ і круїз-контроль. Ще за 148 тисяч рублів можна отримати вентиляцію передніх сидінь, електропривод крісла пасажира, кольоровий екран борткомпьютера, восьмидюймовую мультимедийку і навігатор.

Оружие массового уважения

Ну, а самий фарш постане у 3 524 000 рублів. В основному тут додасться гора систем безпеки та електронних помічників, включаючи адаптивний круїз-контроль і камери кругового огляду, а як бонус ви отримаєте ще і аудіосистему JBL з 12 динаміками. І ніякого ксенону.

Якби переді мною постав вибір, який Highlander купити особисто собі, то я вніс би 3 374 000 рублів за середню комплектацію. Без електронних асистентів можна жити, втім, як і без системи кругового огляду – хоча машина, звичайно, велика. А JBL, при всій повазі, ні разу не Burmester або Bang & Olufsen, щоб за нього переплачувати.

Оружие массового уважения

І навіть якщо у вас будуть аргументи проти цієї позиції, то зараз я буду вас переконувати. Бо зекономлені 150 000 рублів покупцеві Highlander ще знадобляться, так як утримання автомобіля влетить у копієчку. По-перше, як я вже говорив, у кросовера серйозні апетити на паливо. По-друге, на сервісі «Хайлендер» повинен з’являтися кожні 10 000 кілометрів пробігу. Тобто, якщо ви проїжджаєте за рік двадцятку, то свого приймальника, навіть якщо він не дуже неприємна людина, будете бачити вдвічі частіше.

Витрати власника Toyota Highlander в перший рік експлуатації (20 000 кілометрів пробігу)

ОСАГО 13 177,6 р.
Каско 155 777 р.
Транспортний податок 18 675 р.
ТО 35 500 р. (-1 — 15 600 р., ТО-2 — 19 900 р.)
Паливо 111 427 р.
Разом 344 494,6 р.
Кілометр пробігу (тільки паливо) 5,57 р.
Кілометр пробігу (з урахуванням всіх витрат, включаючи Каско) 17,22 р.
Кілометр пробігу (з урахуванням всіх витрат, крім Каско) 9,43 р.

І, мабуть, саме гроші – а саме високий поріг входу і третину мільйона в рік для того, щоб на цьому їздити – пояснює, чому в кожному російському або хоча б московському дворі немає засилля «Хайлендеров». До того ж, майже всі конкуренти прямі обійдуться дешевше.

Конкуренти

Оружие массового уважения

Ford Explorer

У всіх версіях російський Ford Explorer семимісний, але, на відміну від Highlander, у американця є вибір з двох двигунів: обидва бензинові, обидва 3,5-літрові, але один видає 249 сил, а другий, турбований, – 340. Без урахування знижок і пропозицій зараз Explorer найбільш доступної версії коштує 2 849 000 рублів, але з акціями цінник можна опустити нижче оцінки в 2,5 мільйона рублів.

Оружие массового уважения

Kia Sorento Prime

Kia Sorento Prime недавно серйозно оновився, і рестайлінгові машини у Росії з’являться зовсім скоро. Попередник же ще продається – з двома бензиновими моторами (2.4 і 3.3 потужністю 188 і 250 кінських сил відповідно), а також з 200-сильним дизелем 2.2. Ціни на цього корейця стартують з 2 134 900 рублів, але за спецпропозицією машину можна урвати менше, ніж за два мільйони. Правда, варто враховувати, що базовий Sorento Prime — п’ятимісний.

Оружие массового уважения

Hyundai Grand Santa Fe

На відміну від Sorento Prime, Hyundai Grand Santa Fe на російському ринку може бути тільки семимісцевим. Правда, вибір силових агрегатів для цієї моделі в півтора рази менше: або 200-сильний дизель 2.2, або трилітровий бензин на 249 сил. Ціни на цю модель стартують з позначки 2 324 000 рублів.

Оружие массового уважения

Mazda CX-9

Mazda CX-9 другого покоління – ще зовсім нова машина, перспективи якої в Росії поки складно оцінити. Доступна вона з одним двигуном: 2,5-літровою турбочетверкой, яка видає 231 кінську силу і 420 Нм моменту. Поєднується мотор з шестиступінчастим «автоматом». Комплектацій дві: Supreme за 2 890 000 рублів і Exclusive за 3 010 000 рублів. Всі модифікації – з трьома рядами сидінь.

Оружие массового уважения

Honda Pilot

Мабуть, єдиний конкурент Highlander, який теж може налякати ціною – Honda Pilot. Поріг входу – 2 999 900 рублів. Топова версія дорожче, ніж найдорожча модифікація «Тойоти» – 3 599 900 рублів. Мотор всього один – це трилітровий V6, що видає 249 сил і 294 Нм моменту. Трансмісія – шестидіапазонний «автомат».

Оружие массового уважения

Nissan Murano

Murano – єдиний конкурент Highlander, який не може бути семимісним, єдиний, який оснащується варіатором, і єдиний, який пропонується в Росії з гібридною силовою установкою. Бензо-електричний кросовер обійдеться в пристойні 3 265 000 рублів, зате ціни на варіант з 249-сильним двигуном 3.5 стартують з приємною позначки 2 460 000 рублів.

Оружие массового уважения

Витрата палива під кінець тесту підріс ще на одну десяту літра

Факт: Highlander дорогуватий. Причому як за ціною, так і за подальшого утримання. Але в обмін на цю суму ви отримуєте автомобіль, який все безмежно поважають і люблять. І нехай це не можна виміряти якими-небудь об’єктивними величинами, заперечувати такий факт несправедливо і неправильно. По відношенню до його однокласникам я такої реакції поки не фіксував.

Так, в цій машині вам буде нудно, як на сеансі арт-хаусного кіно, на який ви потрапили за компанію з друзями. Зате для домочадців та їх багажу місця буде з таким запасом, що в цій тачці, в принципі, можна навіть жити. Та й дешевшати вона буде майже з такою ж швидкістю, як нерухомість – тобто, повільно.

Нечисленні дорестайлінгові екземпляри, які зараз виставлені на продаж, при пробігу 70 000-90 000 кілометрів коштують в середньому два з половиною мільйони рублів! Тобто, дорожче деяких конкурентів з нулем на одометрі. Ось вам і горезвісні тойотовские ліквідність з залишковою вартістю – нікуди від них не дітися.

Оружие массового уважения

Чому ж усім Highlander подобається, а мені – ні? Здається, я просто ще занадто молодий, щоб до кінця відчути весь цимес. Адже дивлячись на нову машину перше, про що я думаю, це вона повертає, розганяється і гальмує (тобто про те, у чому «Хайлендер» не надто сильний), а не про те, скільки вона буде коштувати через три роки. Чи який буде обхват вказівного пальця біля нового уролога, до якого неминуче я на цій машині поїду. Всьому свій час? m

Toyota HighlanderНравитсяБезграничный простір в салоні і позитивна реакція окружающихНе нравитсяПривыкать до гальм, думати про витрату, знати про кожній ямці і дивитися на ценыВердиктМашина для тих, у кого вистачає грошей, щоб їх пересчитывать3456 см3, V6, 249 к. с., 356 Нм8АКП0-100 км/год – 8,8 сек., 180 км/ч2175 кг

Технічні характеристики Toyota Highlander

Тип двигуна Бензиновий, V6
Робочий об’єм 3456 см3
Макс. потужність, л. с./об/хв 249/5000-6600
Макс. момент, Нм/об/хв 356/4700
Тип приводу Повний що підключається
Трансмісія 8АКП
Передня підвіска Незалежна, пружинна, типу Макферсон, зі стабілізатором поперечної стійкості
Задня підвіска Незалежна, на подвійних поперечних важелях, із стабілізатором поперечної стійкості
Гальма Дискові вентильовані спереду і ззаду дискові
Габарити (ДхШхВ), мм 4890х1925х1770
Колісна база, мм 2790
Макс. швидкість, км/год 180
Розгін 0-100 км/ч, з 8,8
Витрата палива (комб.), л/100 км 9,5
Об’єм багажного відділення, л 813
Дорожній просвіт, мм 200
Ціна, рублів від 3 226 000