Авто з якими двигунами воліли українці в 2017-м

Авто с какими двигателями предпочитали украинцы в 2017-м

Подорожчання палива, прийдешні обмеження швидкості, боротьба за екологію, «дизельгейт», європейські тенденції. Чи вплинуло це на вибір наших автомобілістів, змусивши їх віддати перевагу електромобілі, автомобілі з двигунами на бензині, дизелі або з ГБО.

За даними AUTO-Consulting, в попередні роки в Україні спостерігалося постійне зростання кількості автомобілів з дизельними моторами. Але тепер вартість дизельного палива майже наздогнала ціну бензину. Тому, величина економії на авто з дизельним силовим агрегатом стала значно менше. А з урахуванням того, що дизеля на старті стоять дорожче, то термін «окупності» різниці в ціні ще зріс.

Авто с какими двигателями предпочитали украинцы в 2017-м

Тим не менше, кількість автомобілів на дизельному паливі продовжує у нас рости. Хоча й не такими темпами, як в 2016-м. В 2016 р. порівняно з 2015-му кількість автомобілів з дизельними двигунами зросло більше, ніж на третину. В загальному обсязі продажів, авто з дизельними силовими агрегатами займали тоді майже 38%. У 2017-му їх стало вже майже 40%. І це – середньоєвропейський показник 2000-х років.

Судячи по всьому, любов українських покупців до дизельних двигунів стимулював «дизельгейт». Так, не дивуйтеся. Це в Європі покупці стали побоюватися дизельних моторів після «маніпуляцій» автоконцернів, а у нас навпаки. З-за цього скандалу, багато дизельні моделі різних автомобільних марок, що входять в Volkswagen Group, стали небажаними в Європі і США. Тому їх від гріха подалі з небувалим цінами відправили в Україну. І таким чином, на деякий час продовжили збільшення обсягів авто з дизельними моторами в нас у країні. В черговий раз Україна «врятувала Європу і США, притому ще й за свої гроші.

Обсяг автомобілів з бензиновими моторами в загальній кількості продажів в 2017 р. знизився пропорційно зростанню дизелів. Тобто – він став менше на ті ж 2%, на які зросли обсяги дизелів. У 2017-му, частка автомобілів на бензині, в загальному обсязі продажів скоротилася до 52%.

Авто с какими двигателями предпочитали украинцы в 2017-м

Що стосується електромоторів, а точніше – електромобілів, то якщо мова йде про нових моделях, їх вплив на автомобільному ринку не змінилася, хоча і обсяги зросли. У загальній кількості продажів за 2017 рік електромобілі становили скромні 0,45%. Так було і в 2016 р., та у 2017-м. Пояснення тут просте: нові електромобілі дуже дорогі, тому українці воліють їм старі електрокари. Ось тут дійсно зростання. І він обіцяє бути ще більше, так як весь 2018 рік електромобілі до нас можна завозити практично без податків.

А ось де реальне зростання вже відчутний, так це серед гібридних автомобілів. За даними AUTO-Consulting, в 2016 р їх було продано (порівняно з 2015-му) на цілих 250% більше. Частка на ринку у гібридів склала тоді майже 1%. У 2017 р. ця частка стала більше 2,5%.

Окремо треба сказати про автомобілі з ГБО. Останні роки їх кількість постійно скорочується. Головна причина – газ дорожчає, а його якість стає, м’яко кажучи, не краще. У 2016-му кількість покупок нових автомобілів з ГБО в Україні скоротилося порівняно з 2015 р) більше, ніж на 6% і їх частка на ринку становила майже 9%. А в 2017-му частка авто з ГБО зменшилася ще до 5%.

Розмір все-таки має значення, коли мова йде про об’ємі двигуна. Європейська тенденція даунсайзинга – зменшення обсягів моторів, у 2017-му не знайшла в Україні особливої підтримки. Кількість автомобілів з об’ємом двигуна менше 1 л, в 2017 р дещо скоротилося. Якщо в 2016 р їх продажу у загальному обсязі займали майже 3%, то в 2017 році вони скоротилися до 2,5%.

Наші громадяни позбавилися від екстремізму, тому, порівняно з 2016-му зменшилися продажі нових автомобілів з об’ємом двигуна понад 4,5 л. В 2016 р вони займали без малого півтора відсотка. У 2017 р – менше 1%. Частка автомобілів з моторами об’ємом від 1,1 до 4,5 л, у 2017-му залишилася практично такою ж, як і у 2016-м. Тут наші автомобілісти демонструють стабільність смаків.

Якщо підвести підсумок, можна сказати, що в 2017-му найулюбленішим видом палива був бензин – майже 52% продажів. А найулюбленішим об’ємом мотора у нас в країні був 1,6-2,2 л. Авто з таким обсягом силового агрегату в Україні половина.