У Hyundai придумали, як врятувати заснули за кермом водіїв

В Hyundai придумали как спасти заснувших за рулем водителей

На шоу електроніки CES-2018 в Лас-Вегасі підрозділ Hyundai Mobis представить нову технологію DDREM (Departed Driver Rescue & Exit Maneuver – порятунок водія, який заснув і маневр з’їзду з дороги). DDREM дозволить врятувати життя заснувшим за кермом водіям і їх пасажирам. У США підрахували, що з цієї причини трапляється до 20% смертельних ДТП.

Ключовий елемент Hyundai DDREM – інфрачервона камера, яка стежить за особою водія і рухом очей. Крім того, технологія проводить моніторинг інших систем авто (таких, як контроль смуги руху), щоб визначити, чи стежить водій за дорогою.

Якщо у DDREM виникає підозра, що водій заснув, вона переводить машину в автономний режим. Автопілот направляє авто в безпечне місце (наприклад, на узбіччі) та паркування його там.

Розробники стверджують, що нова технологія з’явиться на авто Hyundai до 2022 році. Серед її плюсів – відносно невисока ціна, адже автопілот потрібен лише для коротких поїздок, а тому він не надто складний.

Інфрачервона камера також не надто дорога, а інші елементи DDREM (електропідсилювач керма, камера, радар і GPS) встановлюють на сучасні автомобілі.