Електричний кросовер Jaguar перетворили в безпілотник

Электрический кроссовер Jaguar превратили в беспилотник

Розробник безпілотників Waymo і група Jaguar Land Rover домовилися про спільну розробку автопілотованих машин. Першим проектом став автономний кросовер на базі електричного Jaguar I-Pace. Його прем’єра відбудеться на моторшоу в Нью-Йорку.

Новинка поповнить парк тестових машин Waymo, а пізніше стане доступна для публічного використання. Протягом найближчих кількох років Waymo виведе на дороги 20 тисяч електричних автономних позашляховиків, які потенційно зможуть здійснювати в загальній складності близько мільйона поїздок в день.

Поки ж в основі безпілотного флоту Waymo лежать гібридні мінівени Chrysler Pacifica. Машини обладнані лазерними далекомірами, радарами з кутом огляду 360 градусів, сенсорами та обчислювальною платформою з ПЗ, що працює на базі штучного інтелекту.

Электрический кроссовер Jaguar превратили в беспилотник

Для вдосконалення алгоритмів роботи апаратно-програмного комплексу компанія використовує віртуальну симуляцію і тести на дорогах загального користування. Очікується, що скористатися машиною з автопілотом може будь-який житель Арізони. Waymo запустить сервіс безпілотних перевезень, який дозволить замовити автомобіль через мобільний додаток.

Кросовер Jaguar i-Pace дебютував у березні поточного року. Без підзарядки модель здатна проїжджати до 480 кілометрів. Позашляховик оснащений двома електромоторами сумарною потужністю 400 кінських сил, які живляться від блоку літій-іонних батарей ємністю 90 кіловат-годин. З нуля до «сотні» I-Pace здатний прискорюватися за 4,8 секунди. Максимальна швидкість – 200 кілометрів на годину.