Пробок більше не буде: водії зможуть купувати проїзд по вільній смузі

Пробок больше не будет: водители смогут покупать проезд по свободной полосе

Компанія Ford запатентувала систему криптовалютной оплати між авто. Основна ідея патенту – уникнути пробок на дорогах допомогою зв’язку автомобілів між собою для координації швидкостей.

Патент називається «зв’язок між транспортними засобами для впорядкування трафіку».

Так, водії зможуть використовувати блокчейн для зв’язку між собою і зможуть застосувати криптовалюту для оплати з метою зменшення завантаженості автомобільних доріг.

Система дозволить певним групам транспортних засобів їхати на більш високих швидкостях і взаємодіяти між собою, тоді як інші авто будуть самостійно займати більш повільні смуги, дозволяючи іншим здійснювати при необхідності маневри обгону і збільшувати швидкість.

Відзначимо, що в документі згадується і токен CMMP, який буде використовуватися для здійснення транзакцій з метою перегрупування транспортних засобів по смугах руху і в деяких випадках допоможе автоматично оплачувати перерозподіл по смугах між автомобілями. Наприклад, один маркер буде дорівнювати десяти секундах пільгового проїзду, 60 токенів забезпечать десять хвилин пріоритетного руху по вільній смузі на дорозі і так далі.