Тест-драйв Toyota Land Cruiser Prado: Велика пригода

Вони потонули. Два десятка новеньких чорних позашляховиків були зжерти паводком, гнаним по рівнинах африканського континенту потужним тайфуном. І залишили з носом сотню представників світових автомобільних видань, в календарях яких на грудень 2017 го припала завидна відмітка «Тест-драйв нового Prado в Намібії». Не все котові-журналісту масниця!

Втім, на ринкову долю автомобіля стихійне лихо не вплинуло: вже на початку 2018 року оновлені «прадік» стали потроху з’являтися на вулицях українських міст. І коли ми вже серйозно подумували взятися за тест новинки на українському снігу, прийшло повідомлення: «Тест-драйв оновленого Toyota Land Cruiser Prado в Намібії відбудеться на початку лютого». Підхопивши нерозпакований з горя чемодан, негайно вирушив на протилежний край світу. Оцінити масштаб наслідків великого африканського потопу можна було ще з ілюмінатора літака: з висоти пташиного польоту добре видно сліди повені, залишені стихією на монохромного рудої поверхні пустелі. Однак з планами побарахтаться на позашляховиках в грязі довелося розлучитися відразу ж після приземлення на крихітному аеродромі портового намібійського міста Уолфиш-Бей: навколишні долини, облямовані по горизонту рваними краями кам’янистих гірських кряжів, виявилися абсолютно сухими.
Зате маршрут, по якому нас за кілька днів випробувань проведе місцевий екстремал Данні на злющий рейдовому «Хайлаксе», хороший: тут і піски пустелі Наміб, і кам’янисті пустища національного парку Дороб в околицях місцевої «Говерли» — гірського масиву Брандберг, в’язкі бездонні дюни Берега скелетів — довгою прибережної смуги, уздовж якої розкидані кістяки потерпілих крах кораблів, болотиста низина крихітного оазису в ущелині … Ну і місцеві дороги, які самі по собі — окрема пригода. Подолати сім з гаком сотень кілометрів по всій цій екзотичній красі доведеться за кермом оновлених Prado. Взвод без перебільшення культових позашляховиків чекає нас на парковці аеропорту: машини в «верхніх» комплектаціях Prestige і Premium поблискують в променях спекотного намібійського сонця вимитими боками і піжонський 19-дюймовими дисками коліс. Ну, виблискувати-то їм недовго: все, включаючи короткий відрізок асфальтованого шосе в околицях аеропорту, тут покрито дрібнодисперсного рудим пилом — пейзаж, ні дати, ні взяти, марсіанський …
Сам оновлений Prado, за мірками нинішньої автомобільної моди, теж справжній «марсіанин»: в епоху, коли більшість автомобільних брендів люто бореться з дизельними моторами, економить кілограми сухого ваги і складає гібридні системи повного приводу, «150-й» незмінно будується на сходовій рамі , обладнується в міру простими бензиновими ДВС об’ємом 2,7 і 4,0 літра або 2,8-літровим турбодизелем, а в «залізному» повному приводі має відразу дві муфти Torsen LSD з блокуваннями — міжосьове і міжколісним на задньому мосту.
При цьому всім, він продовжує користуватися цілком стійким попитом на всіх населених континентах: починаючи з 1985 року брутальний позашляховик розійшовся по 195 ринків світу значним тиражем в 3 з гаком мільйона примірників. І зупинка, схоже, не передбачена: в 2018-му Toyota має намір продати не менше 136 тисяч оновлених Prado, причому тільки в країнах Східної Європи — більше 20 тисяч! Непогано для «нішевого продукту» … До речі, з ніші «тракторів» оновлений Land Cruiser Prado виходить вельми планомірно, хоч і малими засобами. Перший крок — зміна зовнішності: тепер в екстер’єрі «Прадика» куди менше викликає азіатчини. Вигадливі фари з подовженими «слізником» поступилися місцем вузькій світлотехніки правильної геометричної форми зі світлодіодним «фаршем», лінзами і тонкими смужками ДГЗ. Варіант «на галогенні» зі звичайними рефлекторами, звичайно, залишиться — але буде доступний тільки в базовій комплектації Comfort з 163-сильним бензиновим атмосферником 2,7 Dual VVT-i, або зі 177-сильним турбодизелем 2,7 D-4D і салоном » на ганчірку «. Примітно, що навіть в такому варіанті механічна коробка передач пропонується не буде (принаймні, на українському ринку): «наші» Prado — виключно на 6-ступінчастою АКПП.
І фари — далеко не все: радикально змінилася вся передня частина позашляховика: посеред безхарактерного плоского капота з’явився потужний «зливостоки» — прямо як у «двохсотого». Японці запевняють, що це було зроблено заради поліпшення оглядовості, але на бездоріжжі в цьому плані куди більше користі від нової тут системи камер кругового огляду MTM з функцією «підглядання під бампер», картинка з якої виводиться на 8-дюймовий дисплей інформаційно-розважальної системи по центру торпедо.
Втратила частину свого сяйва і потужна радіаторна решітка: тепер на ній менше хрому, вертикальні ламелі мають не таке помітне, але куди більш ефектне покриття трьох відтінків чорно-сірого.