Uber заборонили випробування безпілотних автомобілів в Арізоні

Uber запретили испытания беспилотных автомобилей в Аризоне

Губернатор Арізони Даг Дьюси заборонив випробування безпілотних автомобілів Über на дорогах загального користування. За його словами, такі заходи прийняті після смертельного ДТП за участю автономної машини компанії і поки носять тимчасовий характер.

«Поліпшення забезпечення громадської безпеки завжди було основним положенням підходу Арізони до випробування автономних транспортних засобів. Цей принцип є головним для всіх, хто застосовує такі технології на дорогах нашого штату. Інцидент, що стався 18 березня, є незаперечним невиконанням цих вимог», — йдеться в листі Дьюси.

Безпілотний автомобіль компанії Über смерть збив жінку-велосипедиста в штаті Арізона 18 березня. Трагедія сталася в місті Темпі поруч з пішохідним переходом. У момент аварії машина рухалася в автономному режимі. Це перший зафіксований випадок загибелі людини в результаті наїзду безпілотного транспортного засобу.

За даними поліції, у салоні автомобіля знаходився водій. Однак взяти керування на себе він вже не встиг. Офіційна причина ДТП поки не називається. За попередніми даними, провини безпілотника в аварії немає. Автомобіль Volvo рухався в автономному режимі зі швидкістю 61 км/ч. Жінка несподівано вискочила на дорогу, в результаті система просто не встигла зреагувати на виниклу небезпеку.

У 2016 р. Über запустив у тестовому режимі сервіс онлайн-викликом таксі, керованих автопілотом. Для цього компанія використовує автомобілі Volvo, оснащені безпілотної системою. Крім цього, в парку Über знаходяться Ford Fusion з гібридною силовою установкою.