Мототаксисты Індонезії вийшли на акцію протесту

Мототаксисты Индонезии вышли на акцию протеста

У столиці Індонезії Джакарті, за підтримки інших великих міст країни, на масову акцію протести вийшли водії мотоциклетних таксі.

Вони незадоволені, в першу чергу, низькими тарифами в системах замовлень таксі онлайн — а саме через такі системи зараз здійснюється більшість замовлень. Сотні мітингувальників з прапорами перекрили рух біля будівлі парламенту.

Більшість вийшли на маніфестацію мототаксистов працюють на старт-апи Grab і Go-Jek. Водії закликали до більш жорсткого контролю над найбільшими в Південно-Східній Азії компаніями подібного спрямування, які об’єднують водіїв і потенційних пасажирів.

Демонстранти зажадали встановлення більш високих тарифів і визнання онлайн-компаній мото-таксі «частиною національної транспортної системи», що дозволить водіям отримувати юридичну та соціальний захист.

Мототаксисты Индонезии вышли на акцию протеста

Стартапи Grab (Малайзія) і Go-Jek (Індонезія), а також ряд інших, менш великих, зав’язнули у цінових війнах в спробі поставити ринок під свій контроль — звідси демпінгові ціни за поїздки, як автомобільні, так і мотоциклетні.

Самі пілоти мототаксі хочуть, щоб сервіси зберігали тарифи на стандартному рівні — від 3 до 4 тисяч рупій за кілометр (0,22,-0,29 долара).

Міністерство транспорту Індонезії планує вжити заходів, зокрема, почати класифікувати ці компанії саме як транспортні, а не як технологічні, як зараз, що означає, що вони будуть підкорятися тим же вимогам, що і звичайні таксомоторні та автобусні компанії.