У Києві з’явиться «розумний» тролейбус Богдан

В Киеве появится «умный» троллейбус Богдан

Незабаром на вулицях столиці з’явиться «розумний» тролейбус Богдан. Він буде збирати інформацію про пасажиропотік і фіксувати порушення на дорозі. Про це повідомили в прес-службі АТ «АК Богдан Моторс».

Тролейбус буде мати кілька відеокамер зовні і всередині салону. За допомогою 3G-модемів інформація в режимі реального часу буде потрапляти в дата-центр і в поліцію. Це дозволить знизити кількість безквиткових пасажирів та значно підвищить безпеку перевезень.

Водій зможе оперативно викликати поліцію або зв’язатися з диспетчером, якщо в салоні виникне конфлікт, бійка чи станеться крадіжка. А зовнішні камери дозволять відстежувати автомобілі, які порушують правила дорожнього руху, та передавати інформацію в органи правопорядку.

В Киеве появится «умный» троллейбус Богдан

«Це нове слово в урбаністики Києва, яке дозволяє підвищити безпеку пасажирських перевезень на новий рівень. Відеокамери дисциплінують не тільки пасажирів, охочих покататися без квитків або планують щось лихе, але і водіїв інших транспортних засобів, які не дотримуються ПРАВИЛ дорожнього руху. Пробки, неправильний обгін, припарковані автомобілі, які загороджують дорогу, — це лише частина інфраструктурних проблем, які можна вирішити з допомогою смарт-тролейбуси», — зазначив генеральний директор АТ «АК Богдан Моторс» Старосуд Віталій.

В такому режимі тролейбус буде працювати 2 тижні. Після чого місцева влада приймуть рішення про встановлення камер на інших тролейбусах Києва.

В Киеве появится «умный» троллейбус Богдан

Нагадаємо, що розробка електротранспорту — одне з пріоритетних напрямків роботи компанії «Богдан». На підприємстві постійно вдосконалюють модельний ряд, а також працюють над збільшенням автономного ходу тролейбусів. Наявність такої опції дозволить продовжувати рух без підключення до контактної мережі протягом 5-20 км тролейбуси «Богдан» пристосовані для людей з особливими потребами, мають точки доступу Wi-Fi, обладнані кондиціонерами, системами диспетчеризації і видеоповещения про зупинках. Досвід АТ «АК Богдан Моторс» в проектуванні і виробництві електротранспорту забезпечив компанії міжнародні контракти з Польщею, Чехією, Францією та Данією. Але головним завданням в роботі Корпорації залишається задоволення потреб України в модернізації і збільшенні чисельності рухомого складу громадського транспорту.