Українських водіїв будуть тестувати з «віденської методикою»

Украинских водителей будут тестировать по «венской методике»

15 травня в Україні презентують «Віденську методику тестування водіїв (VTS)», яка базується на психологічній оцінці і допомагає виявляти потенційно небезпечних водіїв. Методика вже працює в 70 країнах світу, а в 16-й з них – затверджена на державному рівні.

Новий продукт запустять «Джунти Сайкометрикс Україна» і «Сайметрикс-Україна» — компанії, які спеціалізуються на психологічній оцінці і тестах.

Щороку українська економіка втрачає 4,5 млрд грн. в наслідок ДТП. При цьому людський фактор є причиною 90% усіх ДТП, а 11% водіїв викликають 40% всіх порушень на дорозі. «Віденська методика тестування водіїв (VTS)» може істотно знизити ризик ДТП і в цілому підвищити рівень безпеки на українських дорогах. Особливо це стосується українських компаній, організацій чи державних установ, які перевозять пасажирів або вантажі, де рівень відповідальності водіїв значно вище.

Украинских водителей будут тестировать по «венской методике»

* Ця діаграма показує, яку кількість порушень на дорозі здійснив певний відсоток водіїв.Зокрема, нерівномірний розподіл між кількістю порушень і кількістю водіїв: відносно мала частина водіїв відповідальні за більшість порушень на дорозі.

“Зниження дозволеної швидкості або спеціальне обладнання автотранспорту і автомобільних доріг підвищують рівень безпеки на дорозі, але не завжди гарантують зниження кількості ДТП, а значить і збитків, які несуть компанії, пасажири. Люди по-різному пристосовані до водіння, і це природно. Ці відмінності легко виявити за допомогою тестування, і якщо необхідно — натренувати,» — розповідає генеральний директор «Джунти Сайкометрикс Україна» Олег Бурлачук.

«Віденська методика тестування (VTS)» оцінює здатність до водіння за кількома параметрами. Зокрема, можна перевірити рівень концентрації водія, вміння передбачати дорожню ситуацію, швидкість реакції, особливості пам’яті, і навіть схильність до агресивного типу поведінки або алкоголізму. Саме тому, результати тестів максимально точно відображають поведінку водія в дійсності.

Тести можна пройти на будь-якому комп’ютері за допомогою спеціальної інтерактивної панелі і додаткових пристроїв які легко транспортувати і використовувати в іншому місці. Також, панелі пристосовані для проходження тесту літніми водіями і водіями з обмеженими фізичними здібностями. Наприклад, деякі тести можна пройти без використання педалей, або ж однією рукою.

Тестування також може виконувати функцію тренажера, щоб розвинути навички, необхідні для безпечної їзди. Дослідження, зокрема, показали, що когнітивні тренування позитивно впливають на функцію уваги.

Система впроваджена вже більш ніж в 70 країнах світу, а в 19 з них входить в перелік необхідних методів для перевірки здатності управління автотранспортом.

Розробником «Віденської системи тестування водіїв» є австрійська компанія SCHUHFRIED, яка протягом останніх 50-и років займається розробкою цифровий психологічної оцінки.

Впровадити медико-психологічне оцінювання при отриманні посвідчення водія планує Кабінет міністрів. Уряд затвердив план підвищення безпеки дорожнього руху до 2020 року. Розробкою заходів займуться МВС, Мінінфраструктури та Міністерство охорони здоров’я.