1:1. Компанії з ввезення авто на єврономерах змогли відбити нові вимоги щодо литовцям

1:1. Компании по ввозу авто на еврономерах смогли отбить новые требования по литовцам

З 17 травня на ряді митних переходів посилили пропуск на територію України автомобілів литовської реєстрації, які ввозили громадяни України. З’явилися нові вимоги, були ініційовані Кабміном на підставі листа МЗС України. Але на практиці такий «заслін» проти «евроблях» не протримався і кілька днів. У ГФС були змушені піти на поступки і повідомити, що МЗС не ініціювало нових правил ввезення в Україну автомобілів литовської реєстрації.

Зауважимо, що буквально напередодні і голова комітету Верховної Ради з питань податкової політики Ніна Південця, яка від імені держави веде переговори з «евробляхерами», також повідомила в ефірі Радіо НВ:

Жодних змін законодавства на цей рахунок не набирало чинності. — сказала Ніна Південця.

1:1. Компании по ввозу авто на еврономерах смогли отбить новые требования по литовцам

Тим самим, вона також дала зрозуміти, що для «еврономеров», раз так, нічого не повинно було змінитися.

У цьому зв’язку стало зрозуміло, що угрупування, контролюючі імпорт в Україну авто на єврономерах, змогли відіграти перший серйозних удар по їх бізнесу з боку держави у зворотний бік. І вплив цього масового бізнесу на владу стає вже досить помітним.

У самій же ГФС ще раз нагадали про дотримання правил щодо ввезення в Україну автомобілів, які потрапляють в країну або в режимі тимчасового ввезення, або на умовах транзиту. І закликали дотримуватися Митного Кодексу та Стамбульської Конвенції, до якої Україна приєдналася ще у 2004 році.

1:1. Компании по ввозу авто на еврономерах смогли отбить новые требования по литовцам

Далі офіційний реліз ГФС:

Особливості митного оформлення транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України

23.05.2018 — Прес-служба Державної фіскальної служби України

На сьогодні митне оформлення транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України (у тому числі й автомобілів з литовською реєстрацією) здійснюється відповідно до норм Митного кодексу України. Цим документом визначено порядок та умови переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України (у тому числі тих, що ввозяться тимчасово чи з метою транзиту), їх митного контролю та митного оформлення.

При тимчасовому ввезенні товарів і транспортних засобів застосовується також Конвенція про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990 рік), до якої Україна приєдналась відповідно до Закону України від 24 березня 2004 року № 1661-ІV і яка набула чинності з 22.09.2004.

І посадові особи митниць ДФС, і громадяни мають дотримуватися вимог українського законодавства з питань державної митної справи.

Зауважимо, що наразі Міністерством закордонних справ України не запроваджено нових правил ввезення в Україну автомобілів з литовською реєстрацією.

Інформація, яка була викладена у листі МЗС «Щодо контролю за ввезенням в Україну автомобілів з литовською реєстрацією», лише стимулює до правильного застосування законодавства, упереджує громадян від порушення законодавства, адже статтею 68 Конституції України встановлено обов’язок кожного неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Також звертаємо увагу на таке:

1) статтею 1 Конвенції та пунктом 35 статті 4 Кодексу встановлено, що поняття «особа» означає як юридичну, так і фізичну особу;

2) відповідно до статті 4 Кодексу:

декларант – особа, яка самостійно здійснює декларування або від імені якої здійснюється декларування;

уповноважена особа (представник) – особа, яка на підставі договору або належно оформленого доручення, виданого декларантом, наділена правом вчиняти дії, пов’язані з проведенням митних формальностей, щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта.

Загальні поняття про декларанта надані статтею 265 Кодексу, якою, у тому числі, встановлено, що:

декларант може здійснювати декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення самостійно або уповноважувати інших осіб на здійснення декларування від свого імені.

декларування товарів, що належать громадянам, може здійснюватися цими громадянами або іншими громадянами, уповноваженими на це власниками зазначених товарів нотаріально посвідченими дорученнями.

3) обов’язки декларанта (уповноваженої ним особи) щодо декларування товарів, а також повноваження органів доходів і зборів щодо здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення чітко визначені Кодексом.

При цьому статтею 257 «Процедура декларування» Кодексу визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Згідно зі статтею 369 Кодексу особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно або, за бажанням власника чи на вимогу органу доходів і зборів, письмово.