Чому Peugeot-Citroen відмовляється від надійних японських АКП Aisin

Почему Peugeot-Citroen отказывается от надёжных японских АКП Aisin

По мірі електрифікації модельного ряду, французький концерн буде переходити з класичних «автоматів» Aisin на коробки з двома зчепленнями фірми Punch.

«Добре, що не на варіатори!» — залишається тільки зітхнути шанувальникам французьких автомобілів Peugeot і Citroen. Дійсно, фірма Punch, заснована ще у 1972 році як підрозділ DAF, прославилася своїми бесступенчатыми передачами, проте, після того, як європейці награлися в варіатори, основними клієнтами Punch стали китайські Lifan і Geely. У цьому сенсі не дивно, що в 2016 році Punch перейшов у повне володіння Yinyi Group – китайці скуповували 100% акцій Punch.

Почему Peugeot-Citroen отказывается от надёжных японских АКП AisinPSA Group переходить на коробки Punch Power

Отже, вчора прес-служба Peugeot-Citroen розіслала прес-реліз, де повідомляється, що в рамках електрифікації модельного ряду, розрахованої до 2025 року, коли всі моделі будуть пропонуватися або у вигляді електромобілів, або у вигляді PHEV – гібридів з високовольтної батареєю, подзаряжаемой від зовнішнього джерела, або у вигляді MHEV – «м’яких» 48-вольтів гібридів, PSA переходить на коробки Удар Powertrain.

Почему Peugeot-Citroen отказывается от надёжных японских АКП Aisin

Спочатку це будуть агрегати з двома зчепленнями, адаптовані до «м’яким» гібридам – вони називаються e-DCT. По суті, це звичайна коробка, призначена для моделей з поперечною компонуванням силового агрегату, де в одному корпусі розміщені ще й головна передача з диференціалом, і 48-вольтовий стартер-генератор. Під час розгону останній буде додавати на коленвал момент через ремінну передачу і працювати як електродвигун, а при скиданні газу, переключившись у режим генератора, заповнювати енергію, забрану з 48-вольтової АКБ.

Почему Peugeot-Citroen отказывается от надёжных японских АКП Aisin

Цікаво, що у випадку з Punch поєднання «коробка з двома зчепленнями» зовсім не означає, що мова не йде про варіатор! Справа в тому, що у варіаторів Punch замість звичного гідротрансформатора встановлюються саме два мокрих багатодискових зчеплення. Одне використовується для переднього ходу, друге — для заднього. Проте ж, спокійно. Індекс нової коробки, яку будуть випускати для французьких «м’яких» гібридів – DT2, і він-то якраз однозначно вказує, що в картері коробки будуть не шківи, а звичайні шестерні. Такий висновок можна зробити з опису 7-ступінчастої коробки DT1, розміщеному на сайті Punch.

За попередніми даними, виробництво DT2 налагодять на одному з майданчиків PSA, які, зрозуміло, є і в Китаї. Згадаймо, що Punch належить китайцям, що у Dongfeng – стільки ж акцій PSA, скільки і у сім’ї Пежо і у французького уряду. Не забудемо, що французькі 1,2-літрові мотори серії PureTech вже йдуть в Європу з китайського заводу в Сянг Янга (хоча ще й зберігається випуск у французькому Дуврене). Коротше кажучи, з високою часткою ймовірності можна прогнозувати, що DT2 будуть випускати саме в Китаї.

Почему Peugeot-Citroen отказывается от надёжных японских АКП Aisin

До речі, ніякої технічної труднощі в тому, щоб сполучити 48-вольтовий стартер-генератор і гідромеханічний «автомат» тієї ж фірми Aisin, немає. Так чому ж PSA відмовляється від перевірених японських коробок, на яких, як на голці вже багато років «сидить» той же Volkswagen, на користь Double Clutch Transmission? Дуже просто – гроші. Карлос Таварес, який витягнув PSA з боргової ями раніше наміченого терміну, відомий як жорсткий прихильник скорочення витрат, а коробки від Punch позиціонуються як «економічні». Цікаво, що президент PSA Group окрім іншого, ще й затятий супротивник усякої електрифікації. Втім, це ужесовсем інша історія.