Компанії Tesla пред’явили позов на 2 млрд доларів за копіювання дизайну

Компании Tesla предъявили иск на 2 млрд долларов за копирование дизайна

Американський розробник водневих вантажівок Nikola Motors Company подав позов на компанію Tesla, яку звинувачують у використанні патентних креслень при створенні дизайну електричної фури Semi. Фірма Nikola оцінює збитки в два мільярди доларів, повідомляє The Verge.

«Теслу» звинуватили в копіюванні дизайну вантажівки, так як представники Nikola бачать в автомобілях ряд практично ідентичних чорт, включаючи форму передніх крил, вітрового скла і дверей. Крім того, в Nicola стверджують, що автомобілі навіть мають однаковий коефіцієнт лобового опору. При цьому в Tesla вже назвали звинувачення «абсолютно безпідставними».

Компанія Nicola була заснована в 2014 році. На початку 2018 р. стало відомо, що компанія совісно з фірмою Bosch веде розробку двох водневих фур під назвою One і Two, які з’являться в 2021 році. При цьому модель One вже до 2019 р. почнуть тестувати на дорогах загального користування.

Nikola One оснащений силовою установкою на паливних осередках, в якій електрика виробляється в результаті хімічної реакції між воднем і киснем. У рух фура наводиться кількома електромоторами сумарною потужністю 1000 кінських сил. Комплект батарей ємністю 320 квтг буде забезпечувати запас ходу від 800 до 1600 кілометрів.

Що стосується електричного вантажівки Tesla Semi, то його прототип був представлений восени минулого року, а серійний автомобіль повинен з’явитися в 2019 році. За попередніми даними, новинку укомплектують чотирма агрегатами, віддача яких поки не уточнюється. Без вантажу фура здатна прискорюватися з місця до 100 км/год за п’ять секунд, а з причепом масою до 40 тонн — за 20 секунд.

У стандартному виконанні новинка зможе проїхати без підзарядки батарей приблизно 500 км, а в топовому — до 800 кілометрів. Ціни на електричний вантажівка будуть варіюватися від 150 до 180 тис. доларів.