Кросовер Kia Sportage отримає дизель з «м’яким гібридом»

Кроссовер Kia Sportage получит дизель с «мягким гибридом»

Концерн Kia Motors запускає у виробництво дизельну силову установку EcoDynamics+ з технологією «м’якого гібрида». Першою її отримає кросовер Kia Sportage — продаж цих машин почнеться вже в цьому році.

Така силова установка складається з звичайного дизельного двигуна з невеликим «доважком»: електромотори потужністю 10 кіловат, що виконує функції стартера і генератора, і компактною літій-іонної батареї ємністю всього 0,46 кіловат-годину.

Електромотор кріпиться безпосередньо на двигуні і з’єднується з коленвалом за допомогою міцного зубчастого ременя. При прискореннях він «допомагає» двигуну внутрішнього згорання, а при гальмуваннях — перемикається в режим генератора і накопичує енергію в батареї. Працює система при напрузі 48 вольт.

Кроссовер Kia Sportage получит дизель с «мягким гибридом»

Крім того, накопичену енергію можна використовувати для зупинки і запуску двигуна на ходу. Якщо батарея має достатній рівень заряду, двигун внутрішнього згоряння при уповільненні вимикається, а при натисканні на педаль газу знову запускається.

Kia не перший рік випускає традиційні гібриди, у тому числі і з можливістю підзарядки. Але «м’який гібрид» виділяє кілька переваг: простота і дешевизна при можливості інтегрувати систему практично в будь-яку машину без значних переробок.

При цьому виграш від системи цілком помітний: зниження витрати палива досягає чотирьох відсотків при випробуваннях за правилами WLTP і семи відсотків — за більш м’якого стандарту NEDC.

Кроссовер Kia Sportage получит дизель с «мягким гибридом»Стартер-генератор розміститься ззаду, між двигуном і моторним щитом

Вже в цьому році почнуться продажі кросовера Kia Sportage з цією технологією, а в наступному році отримає Kia Ceed третього покоління. Надалі установку адаптують для бензинових двигунів.

Стратегія Kia передбачає запуск до 2025 року шістнадцять нових автомобілів з екологічними силовими установками: п’ять звичайних гібридів, п’ять гібридів з можливістю підзарядки, п’ять електромобілів і один автомобіль на водневих паливних елементах (він з’явиться у 2020 році).