Найбільший картодром в Північній Америці

Cамый большой картодром в Северной Америке

У канадській провінції Онтаріо 1 червня відкриється найбільший у Північній Америці картодром — Niagara Speedway. Його особливістю стане багаторівнева архітектура і спіральний підйом з перепадом висот 12 метрів. Про це повідомляє портал Jalopnik.

Довжина картодрому Niagara Speedway складе 610 метрів. На його спорудження пішло 270 тонн сталі, 4459 тонн бетону, 655 погонних метрів огорож і 10 тисяч болтів.

Одночасно по треку можуть їздити 36 картів. Їх максимальна швидкість на окремих ділянках складе 24 кілометри на годину.

Голова девелоперської компанії HOCO Limited Гаррі Оукс назвав Niagara Speedway «картодромом на стероїдах». За його словами, спочатку це буде схоже на звичайний гоночний трек, потім різкий підйом і затяжний спуск по хвилеподібною частині траси. На одну гоночну сесію виділяється п’ять хвилин. За цей час можна проїхати три кола.

Навесні минулого року канадська компанія Daymak представила електричний карт під назвою C5 Blast. Його приводить у рух 14-сильний електромотор, а також 12 турбовентиляторов: чотири створюють 60 кілограмів тяги і допомагають розганяти машину, а вісім інших — підйомну силу. Розрахунковий час розгону до 96 кілометрів на годину — 1,5 секунди.