В Європі втратили популярність малокубатурних скутери

В Европе утратили популярность малокубатурные скутеры

За підсумками першого кварталу 2018 року, згідно з даними статистики, продажу нових мотоциклів і скутерів в Європі знизилися на 6,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

При цьому найбільше зниження показали продажу скутерів в сегменті малокубатурных, з моторами до 50сс — відразу на 40,2%. Всього 37 071 новий малокубатурний скутер був зареєстрований за перші три місяці року в країнах Європи.

А ось продаж мототехніки з об’ємом мотора більше 50сс не тільки не впали, але і навпаки, виросли на 4,7% — до 203 853 штук.

Найбільшим ринком в плані продажу нових мотоциклів за підсумками січня-березня 2018 року залишилася Італія, на другому місці Франція, на третьому — Німеччина, на четвертому — Іспанія, на п’ятому — Великобританія.

Що стосується мопедів (малокубатурных скутерів з моторами до 50сс), то тут серед країн Європи лідирує Франція, на другому місці Нідерланди, на третьому-Італія, на четвертому Бельгія і на п’ятому Іспанія. І у всіх цих п’яти країнах зафіксований спад продажів, що виражається двозначним числом. Особливо сильним було падіння у Франції — на 41,5%.

Падіння продажів мопедів багато в чому пояснюється вибуховим зростанням популярності электромотоциклов і електроскутерів — продажу екологічно чистої мототехніки за перший квартал в Європі виросли більш ніж наполовину — на 51,2% — до 8 281 примірника.

Також аналітики відзначають, що багато, хто раніше користувався мопедами, зараз робить вибір на користь різної техніки на електричній тязі, яка навіть не потребує реєстрації — всякі монококи, велосипеди з електромотором, самокати на електротязі, і т. п. — і тому це взагалі не знаходить відображення в статистиці.