Гоночний Volkswagen вперше за 30 років проїхав на гору Пайкс Пік

Гоночный Volkswagen впервые за 30 лет проехал по горе Пайкс Пик

Компанія Volkswagen провела перші заїзди електричного спортпрототипа I. D. R на горі Пайкс Пік в штаті Колорадо. В кінці червня французький гонщик Роман Дюма спробує встановити на машині новий рекорд проходження траси серед електрокарів. Ролик з тестуванням I. D. R опублікований на YouTube-каналі Volkswagen News.

Востаннє автомобілі Volkswagen брали участь в гонці на горі Пайкс Пік в 1987 році. Тоді у змаганні брав участь двомоторний 600-сильний Golf. Машина не змогла закінчити гонку, але показала непоганий час в початковій фазі заїзду.

Раніше Volkswagen розповів про налаштування аеродинамічні компонентів нового спортпрототипа: для цього інженери спортивного підрозділу марки створили масштабну модель електрокара і продули її в аеродинамічній трубі. Модульна конструкція кузова прототипу дозволила швидко змінювати окремі компоненти та оцінювати ефективність їх різних поєднань.

В основі I. D. R лежить карбоновий монокок від спортпрототипа Norma. З вуглепластика також виконані кузовні панелі і аеродинамічний оперення електрокара.

У рух I. D. R наводять два електромотори сумарною потужністю 680 кінських сил і 650 Нм крутного моменту. З місця до 100 кілометрів на годину I. D. R розганяється за 2,25 секунди. Максимальна швидкість — 240 кілометрів на годину.

Для того щоб встановити новий рекорд у класі електрокарів, автомобілю потрібно проїхати трасу швидше за 8 хвилин 57,118 секунди. Це час зараз зафіксовано за латвійським прототипом Drive eO PP100, Особистий рекорд Дюма – 8 хвилин 51,445 секунди.