Jaguar задумався про електричному гіперкар

Jaguar задумался об электрическом гиперкаре

Компанія Jaguar розглядає можливість випуску електричного гіперкара. На думку технічного директора марки Дейва Шоу, у електромобілів більше позитивних, ніж негативних сторін, і всі їх можна використовувати не тільки в масовому сегменті. Про це повідомляє видання Motoring.

В якості прикладу Шоу призводить Rimac і McLaren. За останньою інформацією, останній також працює над гіперкаром з електричною силовою установкою.

Однак подібний автомобіль з’явиться в лінійці Jaguar нескоро. Для початку британський виробник розробить сімейство звичайних електрокарів, щоб компенсувати витрати на розробку нової платформи.

Провісник гіперкара Jaguar — концептуальний C-X75 — дебютував на паризькому автосалоні в 2010 році. Двухдверку оснастили чотирма електромоторами, кожен з яких розвиває 195 кінських сил і 400 Нм крутного кімната, а також парою 94-сильних газових мікротурбін. Вони могли або заряджати батареї, або безпосередньо живити мотори.

Jaguar задумался об электрическом гиперкаре

Пізніше Jaguar C-X75 отримав гібридну силову установку, що складається з 1,6-літровий «четвірки» потужністю більше 500 сил і двох електромоторів. З місця до 100 кілометрів на годину C-X75 міг розігнатися за три секунди. Максимальна швидкість — 330 кілометрів на годину.

У 2012 році компанія вирішила закрити проект C-X75 і відмовитися від запуску гіперкара в серію. Причиною стала нестабільна економічна ситуація і негативна оцінка попиту на модель.