Nissan буде брати участь в гонках в 12 містах по всьому світу в п’ятому сезоні Формули Е

Nissan будет участвовать в гонках в 12 городах по всему миру в пятом сезоне Формулы Е

У п’ятому сезоні чемпіонату ABB FIA Formula E автомобіль Nissan візьме участь в гонках в 12 містах, розташованих на чотирьох континентах.

Оголошені місця, де пройдуть змагання болідів Formula E з електричними силовими агрегатами в сезоні 2018 — 2019 роках, а також інноваційний формат проведення серії. У п’ятому сезоні в 12 містах пройдуть 13 гонок; чемпіонат стартує в грудні в Саудівській Аравії і фінішує в липні в Нью-Йорку. Крім того, гонки пройдуть в Берліні, Гонконгу, Марракеші (Марокко), Мехіко-Сіті, Монако, Парижі, Римі та Цюріху. Китайський етап відбудеться 23 березня, але конкретне місто ще не визначений.

Nissan будет участвовать в гонках в 12 городах по всему миру в пятом сезоне Формулы Е

Чемпіонат Формули Е дозволяє Nissan – виробнику світового бестселера серед електромобілів Nissan Leaf – продемонструвати свою концепцію Intelligent Mobility. Електрифікація – ключовий аспект цієї концепції, покликаної змінити уявлення про те, що служить джерелом енергії для автомобілів, як вони рухаються і як інтегруються в життя суспільства. До 2022 фінансовому році компанія планує щорічно продавати 1 млн. електромобілів, в числі яких моделі з повністю електричними силовими агрегатами і системою e-POWER.

На торішньому Автосалоні в Токіо компанія Nissan заявила про те, що візьме участь в гонках чемпіонату Formula E. В березні цього року на Женевському Автосалоні бренд представив ліврею свого боліда для цих змагань.

«Етапи насиченого гоночного календаря проходять у містах, які ідеально підходять для електромобілів», – сказав директор Nissan з автоспорту Майкл Каркамо (Michael Carcamo). – Formula E прекрасна тим, що заїзди проходять по дорогах, по яких можна їздити за кермом Nissan Leaf кожен день».

«Formula E йде до людей – змагання проводяться в центрі міст, а не на гоночних треках, винесених на кілька кілометрів за місто».

Майбутній сезон відрізняється не тільки тим, що в ньому візьмуть участь нові автомобілі Formula E другого покоління, але й інноваційним форматом проведення перегонів.

Боліди другого покоління повинні будуть проїхати повну гонку, без заміни на новий автомобіль в середині етапу, що було особливістю попереднього сезону. У звичайному режимі пілоти зможуть задіяти 200 кВт потужності силової установки; але в деякі моменти, проїжджаючи по спеціальним зонам, вони зможуть активувати режим з потужністю 225 кВт. Ці зони траси будуть особливим чином позначені, щоб їх бачили вболівальники, що спостерігали за перегонами (безпосередньо на трасі, або в онлайн або по телетрансляції).

Два різних режими потужності боліда будуть відображатися різними кольорами за допомогою LED-системи на захисному шоломі пілота. Крім того, революційна система FANBOOST дозволить фанатам проголосувати за свого улюбленого гонщика; троє з них, які отримали найбільше голосів, зможуть на короткий період часу використовувати максимальну потужність своїх болідів – 250 кВт.

Для п’ятого сезону чемпіонату тривалість усіх гонок Formula E буде визначатися максимальним часом – 45 хвилин плюс одне коло (а не заздалегідь встановленим кількістю кіл, як це було раніше).

Календар чемпіонату ABB FIA Formula E на сезон 2018 — 2019 рр.

 1. Ед-Диръия*, Саудівська Аравія, 15 грудня 2018 р.
 2. Марракеш, Марокко, 12 січня 2019 р.
 3. МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЕТАПУ ПОКИ що НЕ ВИЗНАЧЕНО, 26 січня 2019 р.
 4. Мехіко-Сіті, 16 лютого 2019 р.
 5. Гонконг, 10 березня 2019 р.
 6. МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЕТАПУ ПОКИ що НЕ ВИЗНАЧЕНО, Китай, 23 березня 2019 р.
 7. Рим, 13 квітня 2019 р.
 8. Париж, 27 квітня 2019 р.
 9. Монако, 11 травня 2019 р.
 10. Берлін, 25 травня 2019 р.
 11. Цюріх**, 9 червня 2019 р.
 12. Нью-Йорк, 13 липня 2019 р.
 13. Нью-Йорк, 14 липня 2019 р.

* За умови, що траса пройде FIA омологацию

** За умови, що траса пройде FIA омологацию і отримає остаточне схвалення влади міста