Nissan відмовиться від розробки нових дизельних моторів

Nissan откажется от разработки новых дизельных моторов

Компанія Nissan планує відмовитися від розробки нових силових агрегатів, що працюють на дизельному паливі. Японська компанія надалі має намір сконцентруватися на «зелених» технологіях — гібридах і електрокарах. Про це з посиланням на власне джерело повідомляє видання Nikkei Asian Review.

Раніше стало відомо, що «Ніссан» збирається повністю припинити продажі дизельних автомобілів на європейському ринку. Дане рішення обумовлене падінням попиту на машини з двигунами на «важкому паливі». Покупці відмовляються від них у зв’язку з боязню введення високих податків, а також майбутніх заборон на експлуатацію дизелів у великих містах, що почасти викликане так званим «дизельгейтом» концерну Volkswagen.

До кінця 2018 р. практично повністю припинити продажі легкових дизельних машин планує і компанія Toyota. З 2019 р. японці залишать на європейському ринку тільки дизельні модифікації позашляховика Land Cruiser, пікапа Hilux, а також легкого комерційного автомобіля Proace.

Передбачається, що в подальшому слідом за «Ніссаном» і «Тойотою» підуть і інші автовиробники. Приміром, нещодавно представники концерну Fiat Chrysler Automobiles заявили, що не збираються надалі займатися вдосконаленням дизельних агрегатів та інвестують кошти в створення «зелених» автомобілів.