Шокова заморозка

Те, що автомобілі Porsche не бояться гарячого літнього асфальту трек-днів, ми вже знаємо. Залишилося з’ясувати, чи готові вони до майбутньої неминучої зими. Для цього кілька місяців тому ми їздили в Плесо, колиска російських художників, де поїздили на Porsche Panamera по звичайним дорогам, а на Macan GTS – по крижаній трасі. Давайте охладимся від спеки і зануримося в цю бадьору атмосферу сніжної зими.

Шоковая заморозка

Місцем проведення зимового заходу Porsche Snow Rally стали околиці готелю «Вілла Плесо». Тут творили багато російські художники, найбільш відомим з яких був Ісаак Левітан – в Плесі є навіть будинок-музей художника.

Шоковая заморозка

Готель «Вілла Плесо» цікавий тим, що кожному гостю тут підбирають власну дієту і програму фітнес-тренувань. Алкоголь і цукор на території готелю заборонені.

Шоковая заморозка

Але нас цікавили зовсім інші заняття – спеціально для заходу команда шеф-інструктора школи Porsche Олега Кесельмана побудувала кілька майданчиків для відпрацювання льодових вправ, а також 1,5-кілометрову трасу, вузьку і технічну.

Шоковая заморозка

Для занять на льодовому треку підготували кілька кросоверів Porsche Macan GTS і Macan S. Ще один «Макан» – дизельний – використовувався на льодовому колі, де відточувалася їзда навколо конусів з різними радіусами ковзання.

Шоковая заморозка

Інструктори вирішили не мучити учасників теорією і базовими вправами, а замість цього поєднали розминочні «змійки» з відпрацюванням способів входу в слизькі повороти – на гальмуванні і з контрсмещением.

Шоковая заморозка

Великі і потужні Porsche Panamera Turbo і Turbo S E-Hybrid на льодовий трек не пускали – для них був передбачений окремий маршрут, прокладений через Плесо і його околиці з розкішним зимовим доріжках.

Шоковая заморозка

Доріжках настільки рівним, широким і доглянутим, що поковзати на них можна було без побоювання пошкодити свій (чи чужий) автомобіль. Загалом – так, всупереч порадам інструкторів, ми відключали систему стабілізації і взагалі вели себе непристойно. Але безпечно – автомобілі ми повернули на базу цілком, а не частинами.

Шоковая заморозка

Porsche Panamera S Sport Turismo – «ван лав». Ідеальне поєднання зовнішності, практичного кузова «а-ля універсал» і зухвалості 2,9-літрового V6 з двома турбінами, який видає 440 кінських сил.

Шоковая заморозка

А ще Panamera 4S ST – це 4,4 секунди до сотні, азартнейший повний привід і дивно комфортна пневмопідвіска, яка без проблем переносить недосконалість зимових доріг російської глибинки.

Шоковая заморозка

При першому знайомстві «сенсорний» інтер’єр Porsche Panamera, пам’ятається, залишив у нас двояке враження, але чим частіше з ним спілкуєшся, тим менше питань до нього залишається. Сенсорні екрани працюють добре, до логіки інтерфейсу звикаєш за пару годин, і тільки електронне управління центральним дефлектором здається надто надуманим (і незручним).

Шоковая заморозка

Ззаду може бути ось так – з двома окремими кріслами і пультом між ними, але ще є варіант попроще з додатковою центральною секцією дивана посередені. Правда, втрьох там все одно буде незручно через дуже високого тунелю і стирчить «наросту» з дефлекторами системи вентиляції для задніх пасажирів.

Шоковая заморозка

Загалом, назвати Panamera 4S ST ідеальним Porsche для російської зими заважає тільки ціна – від 8 мільйонів рублів за базову модифікацію. Але якщо гроші не проблема і хочеться подорожувати не тільки «на стилі», але і з водійським кайфом, то до цієї машині безперечно варто придивитися.

Шоковая заморозка

В цьому році Porsche Snow Rally проводилося лише для журналістів, але в майбутньому організатори не виключають можливість розширення аудиторії заходів за рахунок клієнтів. Ну а що, непоганий варіант на вихідні: поки подруги відмокають в спа і п’ють детокс-коктейлі, чоловіки ріжуть лід шипованими покришками Porsche Macan GTS. Це не ідеальний вікенд? m