У США зробили «літаючу машину» з вертикальним зльотом

В США сделали «летающую машину» с вертикальным взлетом

Каліфорнійська компанія Opener представила «літаючу машину» під назвою BlackFlyr. Її розробка зайняла дев’ять років: за цей час фірма провела понад 1400 тестових польотів, пролетівши в загальній складності понад 19 тисяч кілометрів.

Незважаючи на те, що BlackFly називають «машиною», у неї немає коліс. Новинка являє собою одномісний мультикоптер з вісьмома пропелерами. Він оснащений електричною силовою установкою, автопілотом, а також системою вертикального зльоту і посадки. У США управляти BlackFly можна без ліцензії пілота.

У США мультикоптер буде оснащуватися батареями ємністю вісім кіловат-годин, а на інших ринках – 12 кіловат-годин. Цього достатньо, щоб пролетіти 40 і 65 кілометрів відповідно. Зарядка акумуляторів в залежності від напруги і типу мережі займе від 25 хвилин (на 20-80 відсотків) до 7,4 години (повний заряд).

Крейсерська швидкість цього літального апарату в США обмежена 100 кілометрами на годину, а в інших країнах – 130 кілометрів на годину.

У продаж новинка надійде в 2019 році. Точних цін поки немає, проте в компанії заявляють, що BlackFly буде коштувати приблизно «як позашляховик».

Над літаючої машиною також працюють в «Тойоті» – її обіцяють представити до Олімпіади-2020. Іншими відомими сучасними літаючими автомобілями є проект PAL-V Liberty, словацька AeroMobil і німецький Carplane з подвійним фюзеляжем. Також над подібними машинами працюють в Airbus і Boeing.