З 1 липня громадський транспорт на більшій частині території Естонії став безкоштовним

С 1 июля общественный транспорт на большей части территории Эстонии стал бесплатным

З 1 липня, в 11 повітах Естонії з 15 громадський транспорт буде здійснювати перевезення пасажирів на безкоштовній основі. Нововведення стосується автобусних перевезень всередині повітів, але не торкнеться внутрішньоміські маршрути і комерційні перевезення між містами.

Про це пише ЦТС, посилаючись на інформацію естонських ЗМІ.

Повідомляється, що 6 червня гендиректор Департаменту шосейних доріг Естонії Прійт Саук підписав наказ про встановлення з 1 липня вартість проїзду в автобусах у 10 повітах Естонії в розмірі 0 євро. Безкоштовний проїзд на повітових лініях вводиться в повітах Валгамаа, Вирумаа, Пылвамаа, Ярвамаа, Йыгевамаа, Тартумаа, Іда-Вірумаа, Хийумаа, Сааремаа і на лініях в Ляэнемаа, оператором яких є «Північно-Естонський центр громадського транспорту». Також до них приєднався повіт Вильяндимаа.

Інші чотири повіту представили клопотання про отримання дозволу на збереження платного проїзду, інформує Delfi.ee. Таким чином, Естонія поки не стала першою в світі країною, де весь громадський транспорт був би безкоштовним, як очікувалося раніше.

Проте міністр економіки та інфраструктури Кадрі Сімсона все ж заявила:

«Ми йдемо до того, щоб по всій Естонії рано чи пізно транспорт став безкоштовним».

С 1 июля общественный транспорт на большей части территории Эстонии стал бесплатным

Зазначимо, що 5 років тому весь міський транспорт Таллінна міська влада оголосила безкоштовним. Щоб отримати пільгу на проїзд, необхідно зареєструватися і заплатити 2 євро за «зелену карту». Це означає, що муніципалітет отримає частину суми річного податку громадянина. Для приїжджих та туристів проїзд в Таллінні залишається платним.

Ініціатори введення безкоштовного проїзду вважають, що безкоштовні громадський транспорт підвищить її доступність і мотивуватиме громадян залишати свої машини будинки, що поліпшить трафік і знизить забруднення повітря.

Що стосується безкоштовного проїзду в автобусах на повітових лініях, то таким чином влада Естонії намагаються запобігти відтік молодого населення з регіонів до столиці та в інші країни ЄС. Сьогодні в провінції проживає близько 1/3 населення країни, яке швидко старіє. З одного боку, безкоштовний проїзд повинен стимулювати молодь залишатися в провінції, з іншого боку — полегшити життя літнім людям.

У той же час, така ініціатива уряду, була підтримана не всіма. Як пише Тransport publiczny, в червні тільки 37% естонців схвалили безкоштовний проїзд в повітовому транспорті. У сільській місцевості 57% опитаних висловилося проти змін. Такі результати опитування соціологи пояснюють тим, що, з одного боку, жителі провінції не дуже часто їздять на автобусах, і це для них незначна стаття витрат. З іншого боку, вони побоюються, що відсутність плати за проїзд призведе до зниження якості перевезень.