Войовничий. Буркотливий. Vantage.

Москва буденно встала усіма своїми кільцями – для неї це просто понеділок. Взмокшей шиєю відчуваю роздратування ворчащего «вісімкою» Aston Martin Vantage. Покаталися, називається. Через годину купе потрібно здати. Фіаско, братан? Так, тесту не вийшло, але представитися Vantage встиг. Справляти враження на час – одне з його умінь. Головне?

Курс Палмера

Він навіть не намагається здаватися гарним. Дизайн передньої частини в стилі «як вийшло» відштовхує, викликає фрустрацію. Абсолютно функціональні речі завжди красиві – взяти хоча б мисливські ножі або винищувачі Міг 29. Але тут функціональність простоти лукава: дивіться, ось світлодіоди, щоб освітлювати дорогу, от величезний повітрозабірник, щоб охолоджувати двигун. Назвати цю велетенську пащу радіаторної гратами значить перебільшити. Чи применшити?..

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

З першого погляду це особа зрозуміло: яким чином в одній з найбільш аристократичних родин Англії виріс ватажок футбольних ультрас. Таких випадковостей не буває. Михайло Конончук розповідав, як саме новий напрямок сформулював виконавчий директор Aston Martin Енді Палмер:

«Одну модель від іншої повинна відрізнити навіть моя мама»

Так що нові автомобілі вибудовують модельний ряд Aston Martin в логічну ступінчасту конструкцію. Гіперкар Valkyrie – зрозуміло. Рафінований гран-туризмо DB11 – теж зрозуміло. Він вийшов не тільки красивим, але і самостійною в своєму жанрі. А Vantage… З ним теж все зрозуміло! Я ще не сів за кермо, але вже зробив кілька припущень про його характер, які згодом підтвердилися.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Значить, працює повчання Палмера? Vantage – спортсмен, це зі ста метрів видно. І якщо з передньою частиною «пережестили», то ззаду точно чистий функціонал: дифузор тут практично замінює задній бампер, та ще й виділений жовтим – як головна теза довгого тексту. Тонкі стрічки задніх ліхтарів, можливо, найкращий елемент Vantage.

А ось з формою вирішили не експериментувати. Класичне переднемоторное купе, тут і додати нема чого. Все як за підручником. Головний дизайнер «Астонов» Майлз Нюрнбергер здав Конончуку основне правило, наче страшний секрет: якщо провести пряму вздовж передньої стійки, вона повинна потрапити точно в маточину колеса. Правда, цей «секрет» студентам-дизайнерам автомобілів Московського Політеху розповідають на першому курсі.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

І цей академічно правильний силует – єдине, де в «Астоне» проступає аристократичне походження, ніби приватна англійська школа за татуюваннями і черевиками Dr. Martens. Порівняйте з Mercedes-AMG GT, у якого Vantage запозичив двигун: теж алюмінієвий кузов фастбек, теж компонування transaxle, теж задній привід… Тільки Mercedes порушує правило «стійка – маточина» і виглядає, як каратель заблукалих єретиків, а «Астону» доведеться переконувати чимось іншим, крім зовнішності.

Кінематика дверних петель змушує їх йти вгору при відкриванні – менше шанс контакту з бордюром. На запуск двигуна обертаються перехожі. Хороший знак. І звук вихлопу не дуже-то нагадує мерседесівський. Звичайно, такий темперамент не приховаєш, але на низах Vantage бубонить суші, холодніше, а на високих оборотах він гучний і мелодійна. Фірмові відстріли AMG при скиданні газу намагалися приструнити, а відкашлювання при перемиканнях вгору, навпаки, зробили яскравіше.

Є відмінності і крім вихлопу. Тут звичайна система змащення замість сухого картера, інші системи впускання і випуску. Потужність – 510 к. с., як на AMG GT S до оновлення. Посоромились, мабуть. Хіба що крутного моменту більше – 685 Нм проти 650. Втім, і цього достатньо, щоб набрати «сотню» за 3,7 секунди.

Інтер’єр багатий і оригінальний. Інші епітети навряд чи сподобаються його творцям. Зробимо поправку на те, що в наших руках дивом опинилася передсерійна машина. Вона не надійде в продаж. Навіть у відділ автомобілів з пробігом. Отже, весь салон з взаємно перетинають і поглинають один одного елементів. Так, небездоганно, так, нелогічно… Але ж це автомобілі Skoda завжди зрозумілі і інтуїтивні, а до Aston Martin можна і пристосуватися. Найвірніші і вибагливі собаки і кішки – дворові, але ж багато переплачують за капризи і дивацтва чистих порід.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

В Vantage навіть козирок приладового щитка зроблений з декількох частин. Який сенс у цих клаптиках, якщо їх і не помічаєш відразу? Прилади за останньою модою замінили екраном, але якогось дива не сталося – захоплення не викликає ні дизайн, ні інформативність.

Саме логічне в цій машині – медіасистеми Mercedes-Benz з переробленим під Aston Martin інтерфейсом. Це запозичення, за яке не соромно – ось і поворотний селектор з нависаючим тачпадом на місці.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Народжений на треку?

Рік тому в Ле-Мане я бачив неймовірне. Два гоночних Vantage GTE сиділи на хвості у «Корвета», намагаючись його обігнати. Один з «Астонов» відставав на кілька кіл і лише підтримував лідера команди, другий же боровся за перемогу в класі LMGTE Pro. До закінчення добової гонки залишалися хвилини. Поступатися не хотів ніхто – Corvette їхав на межі можливостей, незважаючи на повільно падає тиск в передньому лівому колесі. Його пілот під нелюдським пресингом повинен був неминуче почати робити помилки. Питання було тільки в тому, чи протримається до фінішу 24-годинного марафону.

Ця сутичка була настільки гарною, що я не міг прийняти сторону: щиро співпереживав обороняющемуся «Корвету» – і в той же час захоплювався завзятістю «Астонов». В результаті вони виявилися на подіумі. Бився, як поранений тигр, Corvette посів третє місце в класі, фінішувавши з мертвими гальмами і димом з-під колеса з лахміттям шини. Ну а першим став Vantage GTE – модель першого покоління, найбільш вікова у всій гонці. І навіть оглушливо гучним среднемоторным Фордів GT довелося задовольнятися сріблом.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

До чого це я? Будь-які паралелі з гоночними успіхами Aston Martin Racing будуть напруженими і неспроможними, тому що я не про це. Ті два шалених Vantage GTE – це задні колеса нового Vantage. Вони біснуються, підштовхують мене в спину, хочуть їхати вперед, прокотившись під алюмінієвим кузовом, вигадливим салоном з дрібно нарізаних, але дуже дорогих матеріалів, двічі турбованою «вісімкою» і всіма цими розпірками і радіаторами.

Vantage готовий закидати корму навіть на «клеверах» московських розв’язок, і будь-металевий стик йому в цьому допомагає. І це з активним-то заднім диференціалом! Режиму Normal або якого-небудь богопротивного Eco тут немає: самий м’який – Sport. Ще є Sport+ і Track. І вже в Sport+ 8-діапазонний автомат ZF вцепляется в передачу і ні за що не переходить вгору, коли відпускаєш газ. Він завжди готовий до атаки, а на тахометрі 3500 об/хв. В салоні шумно і жорстко, але не те щоб тряско. І фоном висить якась нереалізована лють.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Як Jaguar F-type SVR в звичайному житті гірше стандартної 8-циліндрової «еркі», як Mercedes-AMG GT-R, натасканный на Нюрбургрінг, чи зрадіє бруківки та трамвайних рейках, з якими нормально ладнає GT S… Так і Vantage чинить опір тому, що відбувається. Це той випадок, коли єдина версія відразу ж виявилася екстремальною.

Якщо DB11 – це Джеймс Бонд, то Vantage – будь-герой Стэтема з гайковим ключем і пістолетом.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Інженери Aston Martin націлилися ні багато ні мало на Porsche 911. Бути швидше Porsche – утопія, але спортивна машина тим і відрізняється від гоночної, що в ній (спортивної) важливо не тільки час кола, але і задоволення пілота. І нервовий бурчав Aston обіцяє всі можливі задоволення: найгостріші реакції на відхилення маленького і не цілком круглого керма (2,4 обороту від упору до упору), боротьбу з постійними заметами, різкі випади на будь-яке торкання педалі газу… Але ми ледве повземо, і стомлені московської спекою водії майже не звертають на Aston уваги – хіба мало, може це Celica тюнінгова… Він би їм показав, але до бампера жовтого таксі попереду всього метр.

Заводський пілот-інструктор Алекс, приписаний до машини для безпеки, відповідає на питання про порівняння обережно, ніби їде на моторолері по замінованому льоду. Сам винен: почав розповідати, як тестував Vantage на треку з конкурентами. Та не просто на треку – на Північній петлі! Згадка Jaguar F-type SVR не викликає в ньому ніякого ентузіазму. Audi R8 – і він дещо пожвавлюється. Про Ferrari і Porsche говорить з повагою, але з жагою – тільки про «Астонах».

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Правда, коли я ненароком згадав DB11, він почав підбирати слова ще ретельніше. Чергове «це ж зовсім інше, клас gran turismo!» залишимо Капітана Очевидність. Це скоро і в жіночих глянцевих журналах писати будуть. Але більше конкретики витягнути з Алекса не виходить. І все ж він видає: «Скажімо, їдучи у відрядження, я б спокійно залишив дружині ключі від DB11, а від Vantage – ні».

Стати власником самого спортивного «Астона» можна за 12,5 млн рублів. Машину доведеться почекати близько чотирьох місяців. Для порівняння: Mercedes-AMG GT-R варто 11,9 мільйона, майже як Porsche 911 Turbo. Turbo S дорожче: від 13,6 мільйона. Трековий GT3 обійдеться в 10,3 млн, а GT3 RS – в 13,1 мільйона рублів. Повнопривідний Audi R8 представлений тільки у версії V10 plus з атмосферним 10-циліндровим мотором потужністю 610 к. с. Він стоїть 11,2 мільйона рублів. І, нарешті, вдадимся в цінові крайнощів: божевільний Corvette Z06 коштує всього 8,8 мільйона, а незрівнянний Ferrari 488 GTB обійдеться в 20 млн рублів.

Воинственный. Ворчливый. Vantage.

Якщо вірити заводськими характеристиками, то Vantage не швидше кого-небудь з цього списку. І в той же час він в ньому не найдорожчий. «Астону» у будь-якому випадку доведеться нелегко – вибір спорткарів в цій ціновій категорії є, і багато людей вважали б його кращим вибором у своєму житті. Мені не доведеться грати в адвоката диявола і шукати переваги Vantage перед конкурентами, які з’їли пуд гуми на гоночних треках. Суперкар – одна з найбільш емоційних речей, які можна купити за гроші. І емоцій за ціну Vantage джентльмени з Aston Martin відвантажують сповна. m

Автомобіль наданий компанією Авилон, офіційним дилером Aston Martin в Росії.

Докладні технічні характеристики

Aston Martin Vantage
Тип двигуна Бензиновий, V8 бітурбо
Робочий об’єм, см3 3982
Макс. потужність, л. с./об/хв 510/6000
Макс. момент, Нм/об/хв 685/2000-5000
Тип приводу задній
Коробка передач автоматична, 8-діапазонна
Передня підвіска пружинна, на подвійних поперечних важелях
Задня підвіска пружинна, багатоважільна
Габарити (ДхШхВ), мм 4465х1942х1273
Колісна база, мм 2704
Суха маса, кг 1530
Об’єм багажника, л 350
Розгін 0-100 км/ч, з 3,7
Макс. швидкість, км/год 312
Витрата палива (комб.), л/100 км 10,5