Автономний світ переміг

Концерн Jaguar Land Rover відзвітував про успішне випробування Range Rover Sport з системою автопілота. Автомобіль самостійно проїхав за однією з найскладніших трас Великобританії — кільцевій Coventry Ring Road

Варто сказати пару слів про оснащення автомобіля. Вся система автопілота, представляла собою цілий набір різних навігаційних сенсорів, GPS-приймачів і лазерних далекомірів. Також автомобіль був оснащений спеціальним інтерфейсом зв’язку V2X. Він дозволяє збирати інформацію від інших машин, камер та світлофорів. Власне автомобіль вдало впорався з дорогою. Йому вдавалося не тільки тримати свою смугу і швидкісний ліміт, але і здійснювати перестроювання між рядами. Проїзд перехресть і розв’язок також не викликав проблем – автомобіль правильно визначав напрямок руху і здійснював необхідні маневри.

Таким чином, концерн Jaguar Land Rover найбільш близько підійшов до четвертому рівню систем автопилотирования. Нагадаємо, що на цій стадії автомобіль може рухатися не тільки по дорогах «з передбачуваним» рухом (наприклад, автобани), але і здійснювати складні маневри. Однак, водій все одно був присутній на своєму місці, і в разі чого був готовий перехопити керування. Цей фактор все ще є перепоною для досягнення чистого результату.

Сама ініціатива по запуску подібних випробувань, відбулася в рамках проекту UK Autodrive, який фінансується урядом Великобританії. Його мета – зробити Туманний Альбіон глобальним центром технологій автономного водіння. До проекту вже залучено Ford Motor Company і європейський технічний центр компанії Tata Motors.