Найбільш дивні автомобільні закони у світі

Сучасний автомобіль — нескінченно складне інженерне творіння, яке в руках дурня стає справжньою зброєю. Тисяча кілограмів металу і скла несуться на швидкості вулицею, і єдине, що заважає їм зашкодити, — людина на сидінні водія (за винятком транспортних засобів, таких як Tesla). Але що визначає те, яким чином ця людина керує машиною? Як і в усьому іншому, існує великий набір правил, що визначають, як слід керувати автомобілем.

Правила, які диктують водіння, здебільшого існують для безпеки всіх, хто користується дорогами, але в деяких країнах ці закони можуть бути дійсно дивними.

Зніміть це негайно!, Німеччина

Німці досить авторитарні у своїх діях, зазвичай набагато суворіші і педантичніші за будь-яку іншу націю у світі. Контроль для жителів Німеччини має першорядне значення, і вони часто першими виявляють крайню стриманість. Але іноді здається, що навіть німці люблять йти проти системи. Згідно з німецьким законодавством автомобіль вважається приватним простором. Тому вам дозволяється вести свою машину абсолютно голим — за умови, звичайно, що ви не будете розмахувати принадами, адже це все ще непристойне видовище.

Після 9 вечора не сигналити на парковці Dunkin Donuts, США, Арканзас

На американській землі багато дивних автомобільних законів, особливо в штаті Арканзас. Припустимо, ви перебуваєте на парковці улюбленого сендвіч-бару і бачите свого друга через дорогу. Як би ви дали йому зрозуміти, що ви там? Ну, найчастіше, людина посигналить; але якщо ви зробите це після 9 години вечора, вас можуть оштрафувати. Ми не знаємо, чому так, але, це протизаконно.

Не можна обганяти тварин на автостраді, Канада

В Онтаріо, Канада, вам не дозволено обганяти тварин на автостраді. У статті 173 Закону про дорожній рух Онтаріо йдеться, що «ніхто не повинен їздити на коні або несамовито ганятися з конем або іншою тваринкою на шосе».

Тому, якщо ви зіткнетеся з ведмедем або лосем, що біжить по узбіччю автостради, не намагайтеся всупереч всім вашим найбільшим бажанням випередити його, навіть якщо ви думаєте, що ваш Chevy Silverado може з цим впоратися. Якщо ви це зробите, вам напевно буде гарантований квиток до поліцейської дільниці.

Обережно! Верблюди на шосе, США, Невада

Виникає питання — що колись зробила людина, що в підсумку призвело до виникнення подібного закону? І все ж, в штаті Невада, існує закон, що оберігає верблюдів на шосе. Отже, жителі та гості штату Невада, кататися на верблюді по дорогах Лас-Вегаса — це нормально — і ви, ймовірно, отримаєте безліч привітань — але, будь ласка, заради любові до всього здорового, не варто їхати на своєму «горбатою коні» по шосе, це небезпечно.

Не пийте воду під час водіння, Кіпр

Уявіть собі картину водіння пересіченою місцевістю в поїздці з сім’єю; грає музика, діти співають, і через кілька годин ви відчуваєте спрагу. Ковток води нікому не зашкодить, вірно? Але на Кіпрі, якщо ви хочете попити води, вам доведеться зупинитися і вимкнути запалювання.

Обов’язково мати при собі алкотестер, Франція

Франція може і славиться вином і шампанським, але їх толерантність до водіння під впливом алкоголю близька до нуля. Перевищення відсотка вмісту алкоголю в крові у 0,02% призведе до того, що ви опинитеся в капкані поліцейського конвою.

Щоб переконатися, що ви помилково не сядете за кермо «підшофе» вище дозволеного відсотка, закон Франції зобов’язує постійно проходити тестування на алкотестери у вашому автомобілі. Це досить справедливо. Зрештою, водіння під впливом алкоголю є основною причиною нещасних випадків зі смертельними наслідками у всьому світі.

Обов’язкова додаткова пара окулярів, Іспанія

Очевидно, що для слабозрячих потрібно надягати окуляри для безпеки всіх, хто їх оточує. Але в Іспанії, якщо вам доводиться одягати окуляри під час водіння, був прийнятий закон, згідно з яким ви повинні завжди мати при собі другу пару окулярів. Він був переписаний після 1997 року і більше не є обов’язковим, але все ж настійно рекомендується йому слідувати.

Водінні по зустрічній смузі не вважається правопорушенням, США, штат Алабама

Вулиці з одностороннім рухом диктують рух тільки в одному напрямку. Водіння проти потоку може бути неймовірно небезпечним, за винятком штату Алабама, де це абсолютно законно, якщо у вас є запалений ліхтар, що звисає з передньої частини автомобіля.

Жінкам заборонено водити машину в халатах, США, Каліфорнія

Знову ж таки, хто була тим водієм в халаті, яка зробила щось настільки погане, що з’явився подібний закон? У штаті Каліфорнія жінкам заборонено водити машину в халаті. Якщо вони це зроблять, вони ризикують отримати чималий штраф. Цікаво, якщо надіти халат поверх одягу, це призведе до таких же наслідків. Каліфорнія, ти дивна!

Середнім пальцям — бій!, Німеччина

У якийсь момент нашого життя ми всі вдавалися до цього красномовного жесту, і деякі водії, здебільшого, заслуговують цього, але в Німеччині подібний вчинок призведе до того, що з вашої ліцензії буде знято п’ять балів. Втратите ще три за будь-яке інше порушення правил водіння, і ваша ліцензія буде припинена. Тому подумайте перш, ніж показати комусь середній палець в Німеччині, це може мати серйозні наслідки.

Номерний знак диктує кількість годин за кермом, Маніла

У Манілі кількість днів на тиждень, яку ви можете провести за кермом, обмежена в залежності від останніх чотирьох цифр на вашому номерному знаку, і порушення тягне за собою невеликий штраф. Хоча зараз подібне здається дивним, для багатьох країн даний крок може стати останнім засобом скорочення забруднення атмосфери вихлопами.

Не можна зупинятися, навіть якщо скінчився бензин, Німеччина

У Німеччині забороняється зупинятися на автобані, навіть якщо у вас закінчився бензин. Автобан — це німецьке шосе без офіційного обмеження швидкості, тому здається розумним, що влада не хоче, щоб люди зупинялися там, де інші водії технічно можуть розігнатися до 300 км на годину.