Поліція захищатиме депутатів і навіть тварин, але з водіями залишиться міліція

Чи встигне Кабмін внести поправки в законодавство, без яких робота поліції буде заблокована? Користувачі соціальних мереж вже роблять ставки. Не треба робити ставки, оскільки результат цієї історії цілком очевидний — ніхто і нічого не встигне! Доля «правового вакууму» ніяк не залежить від Міністерства внутрішніх справ. У кращому випадку на завтрашньому засіданні Кабмін призначить Главу Національної поліції, затвердить нарешті структуру і внесе поправки до деяких нормативно-правових актів, які раніше регулювали роботу міліції, а тепер повинні будуть регулювати роботу поліції.

Причому, відразу хочу зауважити, що якщо це і станеться, а прийняті нормативно-правові акти будуть піднімати питань прав і свобод громадян (наприклад — вилучення у них посвідчення водія, тимчасове затримання транспортного засобу, примусову евакуацію автомобілів і т.д.), правовий аспект таких актів можна буде оскаржити в суді. Підставою будуть вимоги 9-й статті чинного сьогодні Закону «Про Національну поліції», в якій говориться: «Проекти нормативно-правових АКТІВ, что стосують прав та свобод людини, обов’язково проходять громадське Обговорення в порядку, визначеня міністром внутренних».

Ніякого громадського обговорення, жоден нормативно-правовий акт, який регулюватиме роботу поліції, не проходив! Рухаємося далі, ми поговорили про те, що буде в кращому випадку. А що буде в гіршому?

Після гучних і показових звітів про роботу нової поліції Кабінет Міністрів за тиждень до початку її повноцінної роботи дійсно починає в терміновому порядку вносити поправки в законопроекти, пов’язані з реформою МВС. Всього кілька днів тому у Верховній Раді був зареєстрований законопроект +3378 «Про внесення змін до Деяк законодавчих АКТІВ України относительно діяльності Национальної поліції». Законопроект передбачає внесення змін до пару десятків законів, серед яких немає жодного, який регулює сферу дорожнього руху. Сенс змін дуже простий — слово «міліція» міняють на «поліцію».

Законопроект зачіпає багато сфер — похоронні, телекомунікаційні, житлово-комунальні, майнові, страхові і т.д .. У законопроекті знайшлося місце і соціального захисту дітей-сиріт, інвалідів і навіть — бомжів. Не тільки депутатів, але навіть футбольних фанів і тварин від жорстокого поводження захищатиме поліція. Ось тільки учасникам дорожнього руху місця в законопроекті знову не вистачило. Закон «Про дорожній рух» поки залишається в колишній редакції, і водій буде зобов’язаний виконувати законні вимоги тільки працівників МІЛІЦІЇ (стаття 16-я).

Але, як би там не було, даним законопроектом належить пройти стандартну процедуру: розгляд у комітетах, перше читання, друге і в цілому, підписання президентом, публікація. Однозначно, до 7-го листопада це фізично зробити неможливо! Так що 7-го листопада «правовий вакуум» може наступити не тільки у сфері дорожнього руху. Аж надто глибоко проникла міліція під сфери діяльності. Так що викорінити її звідти буде не так-то просто!