В’єтнам вийшов на авторинок з власним брендом

В’єтнам почав виробництво хетчбеків під власним брендом VinFast, повідомляє Bloomberg. Першим серійним автомобілем марки став побудований на шасі Karl Rocks хетчбек Fadil. Поставки моделей замовникам почнуться вже з 17 червня.

Оснастили автомобіль чотирициліндровим двигуном об’ємом 1.4 літра, а просять за нього 394,5 млн. донгів ($16,9 тис.). Завдяки відносно низькій ціні, рік тому місцеві мешканці розкупили 10 тис. машин тільки в рамках попередніх замовлень.

За перший рік у VinFast планують поставити на колеса 250 тис. автомобілів. На зведення комплексу з шести автоматизованих заводів у місті Хайфон компанія витратила два роки. У 2020 році марку готуються відправляти на експорт, а через п’ять років після цього розраховують виробляти у два рази більше авто. Починати планують з ринків Асоціації держав Південно-Східної Азії. Торгувати з європейцями та американцями будуть пізніше.

Якщо все піде успішно, компанія має намір поборотися за покупців з такими світовими гігантами, як Toyota, Ford і Honda. Але, що примітно, самі в’єтнамці ставляться до нових брендів з певною недовірою, воліючи імениті компанії та їхні автомобілі. Тому вітчизняному виробникові доведеться попрацювати ще і з місцевими стереотипами.

Втім, до таких амбіцій в’єтнамців підбив уряд, бажаючи розвинути в країні сучасний виробничий сектор.

«Це вносить величезний внесок у національну економіку… Це підтверджує правильність політики комуністичної партії, яка вважає цей сектор найважливішим двигуном економіки. Я хочу, щоб VinFast вийшов на регіональні та світові ринки», — заявив прем’єр-міністр В’єтнаму Нгуєн Суан Фук.