Битва між електрокарами і бензиновими авто почнеться через 5 років

Головний бар’єр до масовості автомобілів на електричній тязі, а це їх висока вартість, зникне до 2024 року, впевнені аналітики. Коли цінова рівновага з автомобілями з двигунами внутрішнього згоряння буде встановлена, на автомобільному ринку розгорнеться справжня битва за покупця.

Електрокари в найближчому майбутньому стануть більш доступними. Очікується, що витрати на покупку електричних транспортних засобів значно скоротяться, пише британське видання Driving з посиланням на дослідження фінансово-аналітичної компанії Deloitte.

Ціна питання
Одними з головних чинників, які посприяють зниженню вартості електрокарів для кінцевого споживача, на думку аналітиків, стануть зниження технологічних витрат при виробництві та урядові програми стимулювання.

З першою обставиною важко сперечатися. Розробки дешевших акумуляторних батарей йдуть повним ходом. У Китаї рапортують про перші досягнення.

Що стосується державного субсидування, то тут не все так просто. У США, наприклад, федеральна компенсація в 7500 доларів, навпаки, за рік буде скасована.

За весь 2018 рік у світі було продано близько 2 мільйонів електрокарів. Обсяг реалізації бензинових і дизельних авто ще не підрахований, але він перевищить 80 мільйонів.

У 2020 році очікується продаж 4 мільйонів електромобілів, до 2030 – 21 мільйон. Однак, незважаючи на бум продажів гібридних автівок та електромобілів в найближчі роки, фахівці Deloitte вважають, що ринок електромобілів ризикує стати нестабільним.

Виходячи з прогнозованого збільшення виробництва, за оцінками, автомобільна промисловість зможе виробляти на 14 мільйонів
більше гібридних і чисто електричних транспортних засобів, ніж необхідно в наступному десятилітті. Це означає, що пропозиція може значно переважити споживчий попит.

Електрокари виходять з пелюшок
Останні розробки в сегменті електричних автомобілів свідчать про те, що за своїми технічними, експлуатаційними і динамічними характеристиками електрокари реально наближаються до бензинових і дизельних авто.

Прикладів багато: Jaguar I-Pace, Audi e-tron, новинки від KIA, Hyundai, BMW. Свій перший серійний кросовер представив Mercedes-Benz, окрему платформу для своїх електромобілів розробив VW. Список можна продовжувати.

2020 Audi e-tron
Реально підстьобнути попит на машини з електродвигуном можуть зелені пікапи. Тут є прототипи не тільки від Tesla, але і абсолютно нових компаній, таких як Rivian.

Більш того, електропікап має намір розробляти GMC. Електричну версію отримає навіть Ford F-150, а це значить, що й GM не залишиться осторонь.

Одним словом, асортимент розширюється і битва між електрокарами і бензиновими авто вже досить скоро цілком можлива. Щоправда, 2024 рік, на нашу думку, це занадто рано для повноцінного бою.

Цінова перевага поки не на користь електрокарів
Якщо говорити про сьогодення, то наразі бензиновим і дизельним моделям побоюватися нічого. Найдешевша версія Tesla Model 3, наприклад, в США обійдеться від $44,000. Остання Toyota Corolla, для порівняння, коштує від $18,700.

2019 BMW 3-Series
Добре, Corolla – це не преміум-клас. Нова BMW 3-Series, якщо хочете, в США оцінена від $40,250. При всій повазі до Tesla, BMW – це BMW, і говорити сьогодні про повноцінне суперництво зарарано. Інша справа – через 5 років …