Експерт назвав випадки, коли включений круїз-контроль в автомобілі смертельно небезпечний

Але чи так це насправді?

Головний інженер північноамериканського підрозділу Continental Automotive Роберт Бівер пояснив, у чому помиляються ненависники круїз-контролю. Але передусім зазначимо, що Continental займається розробкою систем круїз-контролю та інших допоміжних систем для цілого ряду найбільших автовиробників.

Насамперед, він уточнив, що в аквапланування автомобіль не вирушить із-за дощу — повинен бути досить сильний дощ, який призведе до скупчення води на дорозі. Протектори шин повинні відводити воду — аквапланування виникає, коли шини не здатні відвести величезний об’єм води — так і відбувається втрата контакту з дорогою й автомобіль або відправляється в занос.

Саме в цей короткочасний момент втрати зчеплення з дорогою спрацьовують одна або декілька систем стабілізації та безпеки. Вони відключають круїз-контроль. Додатково до цього автомобіль починає сповільнюватися.

Роберт підкреслює: необхідно запам’ятати, що як тільки автомобіль втрачає зчеплення з дорожнім полотном, в справу вступають стабілізуючі системи, що відключають круїз-контроль для зниження ризику ДТП. Деякі автомобілі, наприклад, Toyota Sienna Limited XLE, автоматично вимикають круїз-контроль при роботі двірників.

І це не відноситься до автомобілів останніх п’яти років — система зовсім не нова. Подібна функція стала повсюдною разом з поширенням допоміжних систем. Навіть автомобілі родом з 1980-х років автоматично вимикають круїз по найменшому натисканні на педаль гальма, що і говорити про сучасні машини, які більше схожі на гаджети.

І все ж таки, Бівер стверджує, що круїз-контроль в дощ все ж може заважати комфортному водінню — доведеться частіше звертати увагу на дорожні умови. Ми не говоримо про просунуті системи адаптивного круїзу, які здатні самостійно керувати автомобілем в трафіку, мова йде про найпростіший круїз-контроль, який призначений для підтримки заданої швидкості без урахування інших умов.

На думку Роберта Бівера, проблема криється не в самому круїзі як такому, а в рішенні водія використовувати його в невідповідних для цього умовах.