6 причин, за яких водії «гроблять» двигун в автомобілі

Пуск в мороз

Багато хто чомусь думають, що сучасні двигуни не вимагають прогріву, мовляв запустив і вже їхати можна. Насправді нові мотори в цьому плані нічим не відрізняються від тих, які робилися в середині минулого століття. Якщо масло холодне, то воно не може забезпечити мастило. А це означає, що будь-який двигун: новий, старий, бензиновий, дизельний — всі вони вимагають прогріву в морози.

Перегрів

Не менше, ніж сильних морозів двигун боїться перегрівів. Низькоякісне паливо, погана охолоджуюча рідина і низький її рівень, витоку в системі охолодження — все це веде до перегріву двигуна. Також до перегріву веде так звана їзда “в натяг” — рух на низьких оборотах і при високому навантаженні. Через сильний перегрів у двигуні може: «повести» головку блоку циліндрів, з’явиться тріщина, зруйнувати між кільцеві перегородки в поршнях. З цього випливає, що за системою охолодження необхідно уважно стежити, особливо на старих авто.

У червоній зоні

Кожен двигун має певний запас міцності, закладений інженерами при розробці. Любителі поганяти весь час тримають обороти двигуна в зоні, близькій до максимальних. У такому режимі мотор весь час працює на межі й дуже швидко витрачає свій запас міцності.

Мастило

Мастило двигуна відіграє найважливішу функцію в його роботі. Дуже важливо регулярно проводити заміну масла, адже з часом воно втрачає свої властивості й вже не здатне забезпечувати необхідний рівень мастила поверхонь. Багато водіїв нехтують своєчасною заміною масла і можуть тривалий час їздити без його заміни. Ще гірше, коли водії не регулярно перевіряють його рівень і їздять з недостатньою його кількістю.

Гідроудар

Досить рідкісне явище, але про його існування краще знати. При їзді по глибоких калюжах або штурмі річки у двигун може потрапити вода і тоді чекай біди. Вода мало стискається, тому нутрощі двигуна при зустрічі з нею просто ламаються. Щоб цього не сталося, завжди потрібно стежити за глибиною калюжі або річки, і рухатися так, щоб не створювати велику хвилю.

Ремінь

Ремінь — це, по суті, витратний матеріал, який вимагає регулярної заміни. Якщо ж його вчасно не замінити, він цілком може обірватися, що призведе до зіткнення клапанів з поршнями й капремонту.